Zastanawiasz się czy jesteś osobą toksyczną? Odpowiedz szczerze poniższe pytania

Być może zastanawiasz się, dlaczego wiele osób wyklucza Cię ze swojego środowiska? A może ludzie od Ciebie odchodzą bez słowa wyjaśnienia?

Może wynikać to z faktu, że Twoje zachowanie cechuje wysoka arogancja i poczucie wyższości popularnie zwane „toksycznością”. Koniecznie sprawdź, czy nie padłeś jej ofiarą i czy nie zachowujesz się w poniższy sposób:

1. Często odczuwasz silne emocje względem ludzi, których słabo znasz

Twoja antypatia, nawet jeśli nie wyrażasz jej wprost, może udzielać się w mimice czy języku ciała.

 

2. Rzadko pomagasz innym bezinteresownie

Oczekujesz zapłaty, zwrotu, podziwu poza prostym „dziękuję” w codziennych sytuacjach. Taka skrajna interesowność prowadzi tylko do wyjałowienia relacji z drugim człowiekiem.

3. Lawirujesz między skrajnie negatywnym i pozytywnymi emocjami, których nie umiesz kontrolować

Jest to przyczyna wielu niekomfortowych sytuacji, w których podburzony obrazisz lub zranisz inne osoby.

4. Często plotkujesz o osobach trzecich

Plotki szybko się roznoszą. Jeśli ktoś jest chętny, by obgadać koleżankę z pracy z Tobą, to dlaczego nie obgada Cię z ową koleżanką przy następnej okazji?

 

5. W czasie gier zespołowych stawiasz na wygraną, a nie dobrą zabawę

Jeśli przez zwycięstwo w grze planszowej nie otrzymujesz wymiernych korzyści, dlaczego tak bardzo pragniesz wygranej? Czy nie próbujesz wszystkim pokazać, że jesteś od nich lepszy? To najlepszy sposób, aby odepchnąć od siebie przyjaciół.

6. Przejawiasz skłonności egoistyczne i nie liczysz się z dobrem innych

Nie obchodzą Cię uczucia innych i nie zważasz na nie podczas podejmowania decyzji. Ludzie w długim terminie stronią od takich przyjaciół.

7. Nie umiesz wybaczać

Ciągle pamiętasz upokorzenia, których zaznałeś lata temu. Jeśli zostałeś niesprawiedliwie potraktowany, dużo lepiej wyjdziesz na samorozwoju i terapii niżeli knuciu planów o zemście.

8. Cechuje Cię zazdrość

Uważasz, że to Tobie należy się wyższa płaca czy ocena. Osoby z Twojego otoczenia mogą to bardzo szybko wyczuć, jeśli dasz temu choć najmniejszy upust.

20 sprawdzonych sposobów na dobry początek dnia

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię