Koniec z finansowaniem przemysłu aborcyjnego

źródło: pixabay.com, Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump obiecał zaprzestanie finansowania przemysłu aborcyjnego z pieniędzy podatników.

W liście do obrońców życia prezydent napisał, że przed listopadowymi wyborami potrzebuje ich wsparcia w, jak się wyraził, „przeciwstawieniu mojego przywództwa pro-life aborcyjnemu ekstremizmowi kandydata Demokratów, Joe Bidena”.

Donald Trump zobowiązał się, że jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję, to doprowadzi do zaprzestania finansowania z pieniędzy podatników przemysłu aborcyjnego, którego przykładem jest organizacja Planned Parenthood.

„Zmuszanie podatników do płacenia za aborcje to odrażające stanowisko, które trzeba pokonać przy urnie wyborczej” – napisał prezydent Trump.

Obiecał też, że będzie powoływał do Sądu Najwyższego konserwatywnych kandydatów, aby przezwyciężyć obstrukcję Partii Demokratycznej w Kongresie. Ma to umożliwić uchwalenie ustaw zakazujących tak zwanej późnej aborcji i finansowania jej przez podatników. Donald Trump zobowiązał się także do wzmocnienia ochrony życia dzieci urodzonych po nieudanej aborcji/

IAR

Znany aktor zakażony koronawirusem. Produkcja “Batmana” ponownie zawieszona

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię