Od środy nowe restrykcje na przedmieściach powiatu Cook

W związku ze stale rosnącą liczbą nowych przypadków koronawirusa w stanie Illinois, w dwóch kolejnych regionach zostają nałożone dodatkowe obostrzenia. Obejmą one region dziesiąty, czyli przedmieścia Chicago powiatu Cook oraz region czwarty,  Metro East.

Ograniczenia zostały przywrócone, ponieważ region przekroczył dopuszczalny średni wskaźnik pozytywnych testów, który wynosi 8%.

Przedmieścia powiatu Cook notowały wzrost pozytywnych testów przez osiem kolejnych dni. „Widzimy wzrost pozytywny wyników testów w całym stanie, ale w Regionie 10 notujemy też stały wzrost hospitalizacji z powodu COVID” powiedział w oświadczeniu dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois, dr Ngozi Ezike. „Od początku pandemii martwiliśmy się o wydolność naszych szpitali i musimy podjąć działania, aby nie dopuścić do ich przepełnienia. Rozpoczyna się sezon grypowy i nasze szpitale muszą mieć zabezpieczone łóżka dla pacjentów zarówno z grypa jaki i koronawirusem.”

Czytaj również: Domowe testy na Covid-19 w Costco

Od najbliższej środy w tych regionach będą obowiązywać następujące restrykcje:

  • Bary i restauracje w tych regionach będą musiały zawiesić obsługę wewnątrz lokali, a obsługa na zewnątrz musi zakończyć się o godzinie 23.
  • Zgromadzenia, wesela lub inne imprezy okolicznościowe muszą być ograniczone do 25 osób lub maksymalnie do 25% całkowitej pojemności lokalu.
  • Salony gier i kasyna zamykane są o godz. 23:00, ich obłożenie jest ograniczone do
    25% pojemności

Wszystkie dokładne wytyczne znajdziecie TUTAJ.

Powiaty Kane, DuPage, Will i Kankakee wprowadziły dodatkowe ograniczenia już w zeszły piątek. Podobne restrykcje zostały wcześniej ogłoszone  dla regionu piątego, leżącego w południowej części stanu. Z kolei w regionie pierwszym w północno-zachodniej części Illinois obostrzenia przywrócono na początku października. Oznacza to, że na sześć spośród jedenastu regionów na jakie został podzielony stan Illinois nałożono dodatkowe środki zapobiegawcze.

AL

Kolejny dzień protestów w Polsce. Blokada miast (NAGRANIA)

https://amerykapopolsku.com/2020/10/26/lori-lightfoot-przypomina-jak-bezpiecznie-swietowac-halloween-nagranie/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię