Chińskie władze apelują do mieszkańców o gromadzenie zapasów

Chińskie władze apelują do mieszkańców o gromadzenie zapasów podstawowych środków, które mogą być przydatne w sytuacjach kryzysowych. Według tamtejszych mediów, apel to odpowiedź na chińskie doświadczenia z początków pandemii koronawirusa.

Chiński dziennik „Global Times” dementuje też pojawiające się w Chinach komentarze sugerujące, że takie apele oznaczają przygotowania do wojny. Chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform poleciła władzom samorządowym stworzenie list podstawowych środków i produktów, niezbędnych w sytuacjach kryzysowych. Dokument – jak pisze chiński dziennik „Global Times” – to część przygotowań do ewentualnej kolejnej fali pandemii w Chinach oraz wynik chińskich doświadczeń w walce z koronawirusem.

Czytaj również: Wielka mobilizacja wojsk w Polsce

Cytowani przez dziennik chińscy eksperci wykluczają jednak sytuację, w której w Chinach doszłoby do ponownego zamknięcia miasta lub regionu w skali, w której miało to miejsce na początku tego roku w Wuhan. W opinii specjalistów, gromadzenie zapasów niezbędnych materiałów to jedno z najważniejszych chińskich doświadczeń w walce z pandemią.

W chińskich mediach społecznościowych pojawiły się komentarze, że apel o gromadzenie zapasów może być też związany z przygotowaniami do konfliktu zbrojnego w Cieśninie Tajwańskiej. Cytowany przez dziennik ekspert wyklucza jednak taką możliwość twierdząc, że w najbliższych latach w tym regionie nie dojdzie do wojny.

IAR

Wielka mobilizacja wojsk w Polsce

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię