Arkansas – zalesione równiny. Ciekawostki ze stanu

Arkansas leżące w południowo – wschodniej części USA to w zdecydowanej większości, porośnięte lasami niziny.

Wydawać by się mogło, że to raj dla wielbicieli wędrówek bezdrożami i obserwatorów przyrody. Z pewnością tak, niestety Arkansas ma też swoją mroczną stronę.

W roku 2018 ekonomiści Uniwersytetu Chicago, Northwestern i National University Singapore przeprowadzili badania, na podstawie których Arkansas zostało uznane za najbardziej seksistowski stan w całym USA.

Jak się okazało, w XXI wieku nadal wielu mężczyzn sądzi, że zadaniem kobiety jest wychowywanie dzieci, gotowanie, sprzątanie i nie powinny one skupiać się na pracy zawodowej ale na obowiązkach domowych. Najwięcej mężczyzn o takich przekonaniach mieszka właśnie w Arkansas.

Badacze nie stwierdzili jednoznacznie, czy powyższe statystyki mają związek z  tym, że w leżącym, również w Arkansas Mountain View mieści się siedziba jednego z największych producentów ręcznie robionych cymbałów na świecie.

Pewne jest, natomiast, że Położony tuż obok Murfreesboro, Crater of Diamonds State Park pozwala dedykowanym poszukiwaczom na poszukiwanie cennych klejnotów, w tym diamentów, ametystów, granatów, jaspisów, agatów i kwarcu.

Minerały, w ogóle stanowią ważną część stanu. Mount Ida jest znana jako Światowa Stolica Kryształów Kwarcu. Natomiast w regionie Magnet Cove można znaleźć aż 102 odmiany minerałów, w tym też rzadkie i kolekcjonerskie.  Jednak symbolem Arkansas nie jest kamień, ale subtelny kwiat jabłoni.  Natomiast drzewo będące symbolem stanu to sosna.  Rośliny, najwyraźniej również są w Arkansas ważne, ponieważ Alma twierdzi, że jest Szpinakową Stolicą Świata.

MT

10 najczęściej odwiedzanych zakątków świata w miesiącu grudniu

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię