Steve Bannon zablokowany przez Twittera i YouTube’a

Były doradca Donalda Trumpa Steve Bannon został zablokowany przez Twittera i YouTube’a za podżeganie do przemocy wobec urzędników federalnych.

Twitter oświadczył, że konto @WarRoomPandemic, z którego korzystał Steve Bannon zostało „trwale zawieszone z powodu naruszenia zasad Twittera, w szczególności polityki dotyczącej gloryfikacji przemocy”.

Zanim konto byłego doradcy Donalda Trumpa zostało zablokowane, zawierało wezwanie Steve’a Bannona „do odcięcia głów dyrektorowi FBI Christopherowi Wrayowi oraz jednemu z czołowych urzędników zajmujących się pandemią” – Anthony’emu Fauciemu. Steve Bannon pisał na Twitterze, że głowy urzędników „zatknie na piki i jest to ostrzeżenie dla federalnych biurokratów”.

Film z tym samym przesłaniem zamieścił na YouTube. Wideo zostało stamtąd usunięte za naruszenie regulaminu platformy dotyczącego podżegania do przemocy. YouTube jednak nie zablokował konta Steve’a Bannona na stałe – kanał jest nadal aktywny, ale nie może przesyłać nowych treści przez tydzień. YouTube oświadczył, że wobec polityka egzekwuje zasadę „trzech ostrzeżeń”.

Steve Bannon, główny doradca Donalda Trumpa, został usunięty z Białego Domu w 2017 roku ze względu na częste konflikty z innymi urzędnikami. Na początku tego roku Steve Bannon został aresztowany jako jeden z podejrzanych w sprawie o oszustwo przy kampanii finansowej „Budujemy mur”. Został oskarżony wyprowadzenie 25 milionów dolarów z funduszu, popełnienie oszustwa elektronicznego oraz pranie brudnych pieniędzy podczas kampanii zbierającej fundusze na budowę muru granicznego z Meksykiem.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię