5 najlepszych miejsc do zamieszkania w USA

Strona Livaliblity co roku przeczesuje całe Stany Zjednoczone w poszukiwaniu najlepszych miejsc do życia.

W 2022 roku na ich liście znalazło się ponad 2300 potencjalnych miast i miasteczek. Każde zostało ocenione w ośmiu kategoriach 50 podgrupach. Oto pierwsza piątka:

1. Madison, Wisconsin

  • 725 punktów

Silna gospodarka, gościnni mieszkańcy, mnóstwo bezpłatnych atrakcji kulturalnych i na świeżym powietrzu sprawiają, że Madison jest najlepszym miejscem do życia w USA. To uniwersyteckie miasto oferuje dostęp do plaż, jezior i 200 mil tras wędrówkowych i rowerowych.

Madison, Wisconsin

2. Ann Arbor, Michigan

  • 686 punktów

Dobrze zaprojektowane systemy szlaków natury, wspaniałą scena sztuki i restauracje, prężna gospodarka, University of Michigan oraz przyjaźni mieszkańcy czynią to miasto drugim najlepszym na liście

Ann Arbor, Michigan

3. Rochester, Minnesota

  • 671 punktów

Rochester to tętniąca życiem scena artystyczna i rozrywkowa, przystępne koszty utrzymania i silna gospodarka. Miasto oferuje również niedrogie opcje mieszkaniowe i dobre miejsca zatrudnienia, wśród nich Mayo Clinic i IBM.

Rochester, Minnesota
  • Zobacz: 29 miejsc które warto zobaczyć w Polsce

4. Naperville, Illinois

  • 668 punktów

Naperville to małomiasteczkowa atmosfera w pobliżu atrakcji wielkomiejskich Chicago. Miasto oferuje doskonałe szkoły i duże zaangażowanie społeczności, rezerwaty leśne, kompleksy sportowe, pola golfowe, sklepy i kwitnące życie nocne oraz niski wskaźnik przestępczości.

Naperville, Illinois

5. Overland Park, Kansas

  • 666 punktów

Overland Park to tętniące życiem miasto pełne różnorodnych lokali, niesamowitych muzeów sztuki, lokalnych butików, miejsc rozrywki, winiarni, browarów i gorzelni Miasto oferuje solidną gospodarkę,  wspaniałe możliwości pracy w różnych dziedzinach i system parków.

Overland Park, Kansas

ZJ

10 największych bunkrów na świecie (video)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię