Czy Sąd Najwyższy oszczędzi Obamacare?

Dzisiaj (wtorek 11/10/2020) w Sądzie Najwyższym  weszła na wokandę sprawa związana z ustawą Afforfable Care Act, zwaną potocznie Obamacare.

Po dwóch godzinach wymiany argumentów Sąd Najwyższy wydaje się być zdania, że nawet jeśli część ustawy nie będzie już obowiązywać, reszta może pozostać nienaruszona.

Trzej sędziowie liberalni opowiedzieli się za przestrzeganiem ustawy w nienaruszonej wersji, a dwóch sędziów konserwatywnych zasugerowało, że nawet jeśli część powinna zostać obalona, ​​resztę można pozostawć. Taka sytuacja stwarza większość pięciu głosów za utrzymaniem Obamacare.

W chwili obecnej ponad 20 milionów Amerykanów jest ubezpieczonych zgodnie z zasadami Obamacare. Dla większości z nich jest to jedyna szansa na wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego z uwagi na przebytą chorobę. Do tej pory 18 stanów wystąpiło do Sądu Najwyższego o przyznanie, że ​​wymóg posiadania ubezpieczenia przez wszystkich Amerykanów pod groźbą zapłacenia kary podatkowej, jest niezgodny z konstytucją. W 2017 roku Kongres pod przewodnictwem Republikanów wyznaczył karę podatkową na zero. To skłoniło stany republikańskie do argumentowania, że ​​skoro kara podatkowa została zniesiona, całe prawo musi zostać odrzucone. Podczas dzisiejszego posiedzenia dwóch sędziów konserwatywnych i trzech liberalnych odrzuciło ten argument. Co niesie przyszłość dla osób ubezpieczonych zgodnie z zasadami Affordible Care Act (Obamacare) – czas pokaże, ponieważ sąd planuje wydanie orzeczenia dopiero wiosną przyszłego roku.

Co trzeba wiedzieć?

Otwarty okres zapisowy na plany zgodne z Obamacare będzie trwał tylko do 15 grudnia!

Co można zrobić w czasie trwania okresu zapisowego?

  • Każdy rezydent USA ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na zdrowie bez weryfikacji zdrowotnej
  • Można zmienić swój obecny plan ubezpieczeniowy i dostosować go do obecnych potrzeb
  • Można upewnić się, czy się kwalifikujemy na dofinansowanie rządowe

Po więcej informacji, jak również w celu umówienia się na bezpłatną konsultację zadzwoń pod nasz bezpłatny numer telefonu:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię