Jak wygląda karta szczepień na Covid -19 ? Otrzymają ją wszyscy

Wszystkie osoby, które zaszczepią się na koronawirusa otrzymają specjalną kartę szczepień – poinformowali przedstawiciele służby zdrowia. W środę, Departament Obrony pokazał pierwsze zdjęcia karty szczepień na Covid-19.

„Każdy otrzyma pisemną kartę, którą będzie mógł włożyć do portfela i będzie mu przypominała, kiedy powinien otrzymać kolejną dawkę. Dostanie ją każdy” – powiedziała dr Kelly Moore w rozmowie z CNN. Dodała, że wiele miejsc planuje poprosić pacjentów o dobrowolne podanie numeru telefonu komórkowego, tak aby mogli otrzymać wiadomość tekstową z informacją, kiedy i gdzie ma być podana kolejna dawka.

Każda podana dawka szczepienia zostanie zgłoszona do Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) – powiedziała Claire Hannan, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Kierowników ds. Szczepień. CDC na razie nie podało informacji czy będzie istniała baza danych wszystkich osób zaszczepionych na Covid 19 – pisze CNN

Obecnie w Stanach Zjednoczonych na zezwolenie użycia szczepionki oczekują dwa koncerny farmaceutyczne Pfizer i Moderna. Na 10 i 17 grudnia planowana jest konferencja z udziałem Agencji ds. Żywności i Leków, podczas której najprawdopodobniej zostanie pojętą ostateczna decyzja.

Kto otrzyma szczepionkę w pierwszej kolejności?

Niezależna komisja ekspertów działająca przy Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przyjęła rekomendację, według której szczepionkę powinny w pierwszej kolejności otrzymać osoby najbardziej narażone na zarażenie lub poważne skutki Covid-19. Do tej grupy zaliczono przede wszystkim 3 miliony pracowników i pensjonariuszy domów spokojnej starości. To właśnie tam zmarło 39% procent wszystkich ofiar koronawirusa.

Wśród pierwszych zaszczepionych na Covid-19 powinni znaleźć się także pracownicy służby zdrowia najbardziej narażeni na ryzyko infekcji. Kolejne szczepienia obejmą prawdopodobnie seniorów oraz osoby z poważnymi chorobami takimi jak cukrzyca. 

W środę amerykański rząd oświadczył, że jeśli koncerny Pfizer i Moderna uzyskają w grudniu zgodę FDA na awaryjne użycie szczepionki, to do końca miesiąca może rozdysponować 40 milionów dawek szczepionki. Każda szczepionka wymaga dwóch dawek, więc to wystarczy, aby w pełni zaszczepić 20 milionów ludzi.

AL

żródło: CNN

Adolf Hitler wygrał lokalne wybory w Namibii

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię