Nie słabnie liczba zakażeń COVID-19 w Stanach Zjednoczonych

envato

W Stanach Zjednoczonych epidemia koronawirusa nie słabnie. Jak poinformował Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z Baltimore, w ciagu ostatniej doby zarejestrowano ponad 277 tysięcy nowych zakażeń. Zmarło przeszło 2230 osób.

Trudna sytuacja panuje ciagle w Nowym Jorku. Zarejestrowano tutaj ponad 16 tysięcy nowych zachorowań, a zmarło 170 osob. Jednak szpitale nie są jeszcze przepełnione. Otwierane sa natomiast nowe oddziały dla zakażonych wirusem.

Znacznie gorzej jest w Kalifornii, w której w ciągu ostatniego miesiąca liczba hospitalizacji wzrosła ośmiokrotnie. W Los Angeles od kilku dni brakuje miejsc w szpitalach. Otwierane są polowe szpitale w namiotach i salach widowiskowych. Przybywa też zachorowań w Karolinie Północnej i Nevadzie.

Jak poinformowała stacja telewizyjna CNN, grudzień ubiegłego roku był w Stanach Zjednoczonych najgroźniejszym miesiącem od początku pandemii. Z powodu koronawirusa zmarło ponad 77 tysięcy osób, a zaraziło się ponad 6 i pół miliona. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa ostrzega, że styczeń może być jeszcze gorszy.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię