Psy pary prezydenckiej usunięte z Białego Domu

Dwa owczarki niemieckie należące do prezydenta Joe Bidena i pierwszej damy Jill Biden zostały odesłane do domu rodzinnego Bidenów w Delaware w zeszłym tygodniu. Powodem było ich agresywne zachowanie – donosi CNN.

Major, który został adoptowany ze schroniska w listopadzie 2018 roku ze schroniska  miał ugryźć ochroniarza w Białym Domu. Dokładne nie wiadomo jakich obrażeń doznał agent ochrony, jednak epizod był na tyle poważny, że psy zostały przeniesione do Wilmington. Trzyletni Major był pierwszym psem z adopcji, który zamieszkał w Białym Domu.

We wtorek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki potwierdziła zdarzenie „Champ i Major wciąż się aklimatyzują, przyzwyczajają do otoczenia i nowych ludzi. W poniedziałek młodszy Major, został zaskoczony i zareagował w sposób, który spowodował niewielkie obrażenia u jednej z osób” – powiedziała Psaki.

Major, który ma 3 lata, jest młodszym z dwóch psów Bidenów i jest znany z tego, że wielokrotnie zachowywał się niespokojnie. Skakał i szczekał na personel i ochronę – podaje  CNN powołując się na swoje źródła. Z kolei starszy z owczarków niemieckich Bidena, Champ, ma około 13 lat i nie wykazuje takiej aktywności ze względu na swój zaawansowany wiek. Psy bardzo lubią swoje towarzystwo.

Champ i Major wprowadzili się do Białego Domu w styczniu, około na tydzień po inauguracji Bidena. Warto przypomnieć, że prezydent  w listopadzie właśnie podczas zabawy z Majorem poślizgnął się i doznał urazu stopy. Prześwietlenie wykazało niewielkie złamania kości i konieczność noszenia buta ortopedycznego.

AL

Królowa Elżbieta odpowiada na zarzuty Harry’ego i Megan

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię