Dzielisz konto na Netfixie z innymi? Koniec z tym

Netflix testuje nową funkcję, która może pomóc w walce z dzieleniem się hasłami. Dane dotyczące liczby użytkowników serwisu, nie są zgodne ze stanem faktycznym, gdyż wiele osób udostępnia swoje hasło innym. Gigant chce z tym skończyć.

Według najnowszych danych Netflix ma już ponad 200 mln subskrybentów. Jest to liczba oficjalna. Nieoficjalnie ponad połowa z nich dzieli się swoim kontem ze znajomymi lub bliskimi – podaje spiderweb. Od marca zeszłego roku akcje firmy wzrosły o prawie 50 procent. Jednak firma może mieć nie lada wyzwanie, aby utrzymać takie tempo, gdyż w roku 2021 ludzie spędzają mniej czasu w domu.

Polecamy: Dlaczego Biden wygrał wybory? Ilu Amerykanów popiera prezydenta?

Platforma zaczęła testować opcję weryfikacji tożsamości, by potwierdzić, że ze strony korzystają tylko ludzie, którzy razem mieszkają. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników i upewnienie się, że nikt niepowołany nie czerpie korzyści ich kosztem – przekonuje rzecznik prasowy giganta.

„Ten test ma na celu pomóc zapewnić, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione” – powiedział rzecznik Netflixa w oświadczeniu. Warunki korzystania z usługi firmy mówią, że konta „nie mogą być udostępniane osobom spoza twojego gospodarstwa domowego”.

Nowa funkcja jest tylko testem i  na razie jest prowadzona na ograniczonej liczbie użytkowników, którzy oglądają na Netflix na aplikacji telewizyjnej.

Netflix i inne platformy streamingowe od lat zmagają się z tym problemem i zastanawiają się jak radzić sobie z udostępnianiem haseł. W 2019 roku jeden z dyrektorów Netflixa powiedział, że firma koncentruje się na tym problemie, ale wciąż szuka sposobów jak to egzekwować.

AL

źródło:  ABC News, Spiderweb

Czytaj również:

Szczepienia preparatem AstraZenecka wstrzymane w wielu krajach. WHO uspokaja

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię