Teksas: Nie założyła maski. Pójdzie siedzieć

fot. YouTube

65- letnia Terry Wright została aresztowana, ponieważ odmówiła założenia maski na terenie banku. Kobieta usłyszała zarzuty stawiania oporu przy aresztowaniu i nielegalnego wtargnięcia.

Incydent, który miał miejsce w czwartek w Bank of America w Galveston został zarejestrowany przez kamerę policyjną  – donosi The Galveston County Daily News. Kierownik banku wezwał policję po tym, jak 65- letnia Terry Wright, odmówiła założenia maski, a poproszona o opuszczenie budynku – odmówiła.

Departament policji w piątek opublikował nagranie z kamery policyjnej na którym widać, że oskarżona stoi na środku lobby, pośród innych klientów, którzy mają na twarzach maski. Wright powiedziała policjantowi, że przyszła do banku, aby dokonać wypłaty. Funkcjonariusz poprosił ją, by wyszła na zewnątrz lub założyła maskę.

„Co pan zamierza zrobić, aresztować mnie?” powiedziała do policjanta – wynika z nagrania. Policjant odpowiedział: „Tak, za wtargnięcie na teren posesji”. Wright odparła „To zabawne.”

Kobieta wdała się w dyskusję z policjantem mówiąc, że według prawa stanowego nie musi już nosić maski. Gdy oficer wyciągnął kajdanki, wyrwała się i udała się w stronę wyjścia. Została zatrzymana i skuta w kajdanki na podłodze. Po incydencie skarżyła się, że doznała drobnych obrażeń i przewieziono ją do szpitala.

W ubiegłą środę w Teksasie został zniesiony ogólnostanowy nakaz noszenia masek w miejscach publicznych. Od teraz biznesy same decydują, jakie środki ostrożności stosować w swoich siedzibach  – przekazał gubernator Greg Abbott. Wiele z firm utrzymało nakaz noszenia masek.

Po zajściu 65- latka skarżyła się,  że została „zaatakowana”, a wymagana dotyczące masek porównała do tego jaki nazistowskie Niemcy zmuszały Żydów do identyfikowania się z gwiazdą Dawida. Dodała, że nie wierzy w „plandemię”- przekazała w rozmowie z dziennikiem The Washington Post

Od zeszłej środy w Teksasie został zniesiony ogólnostanowy nakaz noszenia masek w miejscach publicznych. Od biznesy same decydują jakie środki ostrożności stosować w swoich siedzibach  – przekazał gubernator Greg Abbott. Wiele z firm utrzymało nakaz noszenia masek.

AL

Evanston orzekło reparacje dla Afroamerykańskich mieszkańców

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię