5 cech osobowości, które posiadają ludzie bogaci

ludzie bogaci

Niemiecki badacz Rainer Zitelmann poprosił 43 przedsiębiorców i inwestorów o wartości netto co najmniej 11 milionów dolarów każdy o wykonanie 50-pytaniowego testu osobowości opartego na „Pięcioczynnikowej Teorii Osobowości”.

Wyniki jego testu pokazują, że ludzie, którzy posiadają tych 5 cech osobowości mają największą szansę zbudowania bogactwa.

1. Ludzie bogaci są zazwyczaj ekstrawertyczni

Nie jest to wielką niespodzianką. Ciężko jest zawojować świat samemu. Umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi, budowania relacji, motywowania i inspirowania jest zdecydowanie ważna.

2. Ludzie bogaci bywają bardziej sumienni

Sumienność jest najbardziej dominującą cechą osobowości ultrabogatych. Podejmowanie mądrych decyzji. Opóźnianie gratyfikacji i koncentracja na celach długoterminowych. Robienie tego, co musisz zrobić, a nie tylko tego, co chcesz. Badania również pokazują, że ludzie, których partnerzy są sumienni, zwykle zdobywają więcej awansów, zarabiają więcej pieniędzy i czują się bardziej zadowoleni ze swojej pracy.

3. Ludzie bogaci są bardziej stabilni emocjonalnie

Stabilność emocjonalna to Twoja zdolność do zachowania spokoju pod presją. Na emocje nie ma miejsca w biznesie. Emocjonalne podejmowanie decyzji prowadzić może do spowolnienia postępów w osiąganiu długoterminowych celów.

4. Ludzie bogaci są mniej neurotyczni

Kiedy szybko reagujesz w negatywny sposób, z lękiem, zmartwieniem lub strachem znacznie trudniej jest odnieść sukces. Psychologowie takie reakcje nazywają „negatywnym pobudzeniem”.

5. Ludzie bogaci są bardziej otwarci na nowe doświadczenia

Lubią myśleć o tym, jak mogą wprowadzić nowe pomysły i wierzą, że ludzie powinni stale poszerzać swoją bazę wiedzy.

Test Zitelmanna również ujawnił, że jedną z najrzadziej spotykanych cech wśród milionerów jest ugodowość.

Amerykanie chcą pracować i wypoczywać jak Europejczycy

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię