Wpłynęły pieniądze z pakietu, ale nie możesz z nich skorzystać. Znamy powód

pakiet stymulujący

Niektórzy Amerykanie otrzymali już przelewy z nowego pakietu stymulującego, jednak potrzeba kilku dni, aby mogły zostać zrealizowane. Z pieniędzy będzie można najwcześniej skorzystać w środę, 17 marca.

Płatności stymulacyjne o wartości 1400 dolarów na osobę zostały włączone do podpisanego w środę przez prezydenta Joe Bidena pakietu antykryzysowego. Już w sobotę rano za pomocą mediów społecznościowych niektórzy informowali, że trzecia runda płatności trafiła na ich konta bankowe – jednak przelewy są oczekujące. Środki, które pojawiły się w ten weekend, będą dostępne dopiero od środy (17 marca).

„Ludzie odnotowali pieniądze na swoich kontach już w ten weekend. Jednak przelew pokazuje się jako oczekujący, dopóki pieniądze nie zostaną rozliczone przez ich instytucję finansową” – powiedział dziennikarzom urzędnik Departamentu Skarbu.

Z kolei banki takie jak JPMorgan Chase i Wells Fargo nie przekażą klientom płatności stymulacyjnych, aż do 17 marca. Banki twierdzą, że pracują w oparciu o oficjalną datę podaną przez IRS.

„Klienci, którzy kwalifikują się do otrzymania bezpośredniego depozytu mogą spodziewać się go już 17 marca 2021 roku” – tak informacja pojawiła się w piątek na Twitterze Wells Fargo. Bank odpowiedział też na liczne skargi użytkowników Twittera: „Wiemy, jak te pieniądze są ważne dla naszych klientów i dostarczymy płatności tak szybko, jak to możliwe. Wells Fargo nie przetrzymuje tych środków. 17 marca jest oficjalną datą płatności podaną przez IRS, wtedy fundusze mają być dostępne. Klienci, którzy kwalifikują się do otrzymania bezpośredniego depozytu swojej płatności stymulacyjnej mogą spodziewać się pieniędzy rano 17 marca.”

Chase Bank również zajął stanowisko w tej sprawie „Udostępniamy fundusze w miarę ich otrzymywania. Większość uprawnionych klientów może spodziewać się, że płatności pojawią się na ich kontach już w środę, 17 marca.”

Informacje o statusie płatności można do tego czasu sprawdzić  za pomocą narzędzia Get My Payment z IRS. Przed końcem marca zostaną wysłane czeki papierowe i karty debetowe. Według szacunków Penn Wharton Budget Model, pieniądze mają dotrzeć do około 90% rodzin.

AL

Teksas: Nie założyła maski. Pójdzie siedzieć

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię