Mike Pence ogłasza powstanie nowej grupy politycznej. Gdzie w tym wszystkim Trump?

Były wiceprezydent Mike Pence ogłosił w środę powstanie nowej grupy politycznej „Advancing American Freedom”. Ma promować tradycyjne konserwatywne wartości i skuteczną politykę administracji Trumpa.

Od dnia inauguracji były wiceprezydent nie pokazywał się publicznie jednak w środę ogłosił powstane grupy, której celem jest „promowanie polityki ostatnich czterech lat, która stworzyła bezprecedensowy dobrobyt w kraju i przywróciła szacunek dla Ameryki za granicą. Obrona tej polityki przed liberalnymi atakami i zniekształceniami medialnymi oraz zapobieganie wprowadzaniu w życie przez radykalną lewicę programu politycznego, który zagrażałby wolności Ameryki” – czytamy w oświadczeniu grupy.

Advancing American Freedom ma skupiać się na trzech obszarach: gospodarce, polityce zagranicznej i „amerykańskiej wolności”. „Konserwatyści nie będą stać bezczynnie, gdy radykalna lewica i nowa administracja będą próbowali destrukcyjną polityką grozić pozycji Ameryki jako największego kraju na świecie” – napisał w oświPence.

Czytaj również: Biały Dom ucina spekulacje na temat paszportów szczepionkowych

Grupa ma pełne poparcie byłego prezydenta Trumpa. „Miło widzieć Mike’a podkreślającego niektóre z naszych licznych osiągnięć!” – powiedział  w oświdczeniu dla  Washington Examiner. Celem ugrupowania będzie „połączenie tradycyjnych konserwatywnych wartości z agendą Make America Great” – przekazała jedna z osób zaznajomiona z planami grupy, która chce pozostać anonimowa.

Pence, który ponoć ma ambicje prezydenckie, ma wygłosić pierwsze publiczne przemówienie od czasu opuszczenia urzędu 29 kwietnia. Wystąpienie będzie miało miejsce podczas dorocznej Galii konserwatywnej grupy „Palmetto Family” w Kolumbii.

AL

Poruszające wideo z granicy. Porzucone dziecko błaga o pomoc Amerykanów

Biały Dom ucina spekulacje na temat paszportów szczepionkowych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię