Dakota Południowa nie przyjmie nieudokumentowanych imigrantów

Gubernator Dakoty Południowej, republikanka Kristi Noemm oświadczyła, że stan nie przyjmie nieudokumentowanych imigrantów, których administracja Bidena chce relokować.

“Moja wiadomość dla nielegalnych imigrantów … zadzwoń do mnie, kiedy będziesz Amerykaninem” – napisała na Twittere gubernator Dakoty Południowej.

Gubernator Kristi Noem jasno określiła swoje stanowisko w sprawie kryzysu imigracyjnego na południowej granicy. Podkreśliła, że nie pozwoli na relokację żadnych nieudokumentowanych migrantów do swojego stanu. “Południowa Dakota nie będzie przyjmować żadnych nielegalnych imigrantów, których administracja Bidena chce relokować” – oświadczyła.

Z kolei w poniedziałek gubernator Karoliny Południowej Henry’ego McMastera, wydał rozporządzenie wykonawcze, zabraniające urzędnikom federalnym umieszczania lub zakwaterowania dzieci migrantów bez opieki. “Wysyłanie dzieci migrantów bez opieki z granicy do stanów takich jak Karolina Południowa tylko pogarsza problem” – powiedział McMaster na Twitterze.

W marcu liczba zatrzymanych nielegalnych imigrantów na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem wzrosła o 70 procent w stosunku do lutego. 172 333 osób przekroczyło granicę, co stanowi najwyższy miesięczny wynik od 15 lat. Około 22 tysiące nieletnich bez opieki przybyło na granicę i obecnie przebywa w placówkach Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP) oraz Ministerstwa Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych.

Czytaj również: Potwór w Krakowie. Sparaliżowani mieszkańcy

Republikanie w Kongresie mocno krytykują zmiany w polityce imigracyjnej administracji Bidena. Ich zdaniem do właśnie one doprowadziły do zwiększenia liczby nieudokumentowanych imigrantów na południowej granicy. Za wzrost liczby imigrantów Biały Dom obwinił surową politykę imigracyjną byłego prezydenta Trumpa.

Prezydent Biden upoważnił wiceprezydent Kamalę Harris do podjęcia wysiłków w celu zmniejszenia napływu imigrantów do USA.“Poprosiłem wiceprezydent, bo jest najlepiej wykwalifikowaną osobą, o kierowanie zespołem, który, wspólnie z Meksykiem i innymi krajami, powstrzyma napływ tylu ludzi, napływ imigrantów przez południową granicę” .

AL

Dał swoim pracownikom 70 tys. płacy minimalnej. Nie uwierzycie, ile zyskał

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię