Illinois coraz bliżej ponownego otwarcia

Stan Illinois jest gotowy, aby przejść do fazy pomostowej, która znacznie rozluźni dotychczasowe restrykcje.

Gubernator ogłosił, że ze względu na spadającą liczbę infekcji COVID-19 i hospitalizacji Illinois przejdzie do następnej fazy ponownego otwarcia, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Stan obecnie znajduję się fazie 4 ponownego otwarcia. Zanim jednak wejdzie w piątą, co oznaczałoby pełne ponowne otwarcie bez ograniczeń, musi wejść w tak zwaną fazę pomostową. Będzie to okres przejściowy z luźniejszymi restrykcjami i wyższymi limitami przepustowości.

Co się zmieni?

Znacznie zwiększą się limity przyjmowanych klientów. Siłownie, teatry, przestawienia,  ogrody zoologicznym, sklepy muzea i parki rozrywki będą mogły działać przy 60% obłożeniu.  „Widzimy spadek przypadków we wszystkich grupach wiekowych, co jest ważne” – powiedziała komisarz ds. zdrowia powiatu Cook dr Allison Arwady, dodając jednak, że jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii szczepień.

Czytaj również: Chicago Auto Show jeszcze w tym roku. Znamy datę

W minioną sobotę  zaszczepiono 44,600 osób, a w niedzielę 16,920. To najmniejsza liczba szczepień w ciągu jednego dnia od początku kwietnia. Liczba szczepień spada już jedenasty dzień z rzędu. Do tej pory w pełni zaszczepiono cztery miliony mieszkańców Illinois, co stanowi około 32% populacji stanu.

Faza pomostowa ma być 28 -dniowym okresem monitorowania przed przejściem do pełnego ponownego otwarcia gospodarki. Faza piąta wymaga, aby 50% wszystkich mieszkańców Illinois powyżej 16 roku życia otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a wskaźniki hospitalizacji i zgonów nie mogą znacząco wzrosnąć.

AL

Joe Biden podnosi limit uchodźców

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię