Joe Biden spotka się z Władimirem Putinem

Moskwa potwierdziła, że spotkanie Władimira Putina i Joe Bidena zaplanowano na 16 czerwca w Genewie. Wcześniej informację w tej sprawie podała administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Kreml poinformował, że znany jest ogólny zarys tematyczny spotkania prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych, a szczegóły wciąż są jeszcze uzgadniane. „Chodzi o dyskusję dotyczącą dalszego rozwój rosyjsko – amerykańskich stosunków, kwestie strategicznej stabilności, a także aktualne tematy dotyczące sytuacji międzynarodowej, w tym współpracę w walce z pandemią koronawirusa i uregulowanie lokalnych konfliktów” – podały służby prasowe Kremla.

Biden wezwał do spotkania twarzą w twarz z Putinem w kwietniu po tym, jak jego administracja ujawniła szereg sankcji mających ukarać Rosję za cyberatak SolarWinds i wtrącanie się w wybory prezydenckie w 2020 roku.

Czytaj również: Joe Biden potępia władze Białorusi

Lot do Genewy będzie dla Władimira Putina pierwszą podróżą zagraniczną w okresie pandemii. Ostatni raz prezydent Rosji przekraczał granicę swojego kraju w ubiegłym roku, gdy leciał do Izraela i Palestyny. To pierwsze spotkanie prezydentów Joe Bidena i Władimirem Putinem. Wcześniej politycy spotkali się w 2011 roku, gdy Władimir Putin był premierem, a Joe Biden wiceprezydentem.

IAR/AL

Paszporty szczepionkowe w Polsce. Wkrótce rusza program pilotażowy

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię