W tym kraju szczepionki przeciwko Covid -19 będą obowiązkowe

W Moskwie i obwodzie moskiewskim zarządzono obowiązkowe szczepienia przeciwko covid-19 pracowników przedsiębiorstw komunalnych. W ocenie lokalnych urzędników, tylko w ten sposób można powstrzymać rozprzestrzenianie koronawirusa.

Od ubiegłego tygodnia w Rosji, a szczególnie w Moskwie notowany był duży wzrost liczby zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Dane z ostatniej doby wskazują, że sytuacja stabilizuje się. Na terenie kraju zdiagnozowano około 13 400 nowych przypadków, a w stolicy 5 700.
W Moskwie i obwodzie moskiewskim już wcześniej zostały prowadzone czasowe ograniczenia.

Czytaj również: Niedźwiedź zagryzł 57-letniego mężczyznę

Lokalni urzędnicy ogłosili godzinę policyjną dla barów i restauracji, zamknęli place zabaw dla dzieci i wysłali na ulice policjantów, którzy wypisują mandaty za łamanie norm bezpieczeństwa sanitarnego. Główny Lekarz Moskwy polecił przeprowadzenie obowiązkowych szczepień wśród pracowników: służby zdrowia, oświaty, publicznego transportu i kultury.

Wskazani pracownicy mają otrzymać pierwszą dawkę szczepionki do 15 lipca i drugą do 15 sierpnia. Podobne działania podejmowane są w innych regionach Rosji.
W Karelii lokalne władze wprowadziły „zbiorowy paszport bezpieczeństwa sanitarnego” dla firm, w których zaszczepiło się minimum 60 procent pracowników.

IAR

Pierwszy rejs od roku. Cały statek zaszczepiony, a dwóch pasażerów chorych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię