Wstyd być Polakiem? Polska w tym zestawieniu na szarym końcu Europy

polska

Co jakiś czas tworzone są różnego rodzaju zestawienia i statystyki, które obrazują wiele interesujących kwestii. Jedną z nich jest kwestia dyskryminacji i jej przejawów w poszczególnych krajach.

Niestety jak się można domyślać, Polska w tego typu rankingach wypada bardzo niekorzystnie, plasując się na samym końcu statystyk. Oznacza to jedno – homofobia w Polsce ma się bardzo dobrze, co niestety na pewno nie jest powodem do dumy.

Piętnowanie odmienności

W Polsce wciąż wiele osób uważa osoby homoseksualne czy transpłciowe jako przejaw zboczenia seksualnego. Niestety, równie często wszelkie odmienności są piętnowane i przez to cierpi bardzo wiele osób. Jest to wynikiem bardzo wielu czynników, które się na siebie wzajemnie nakładają. Chodzi tutaj nie tylko o wychowanie, ale również o brak odpowiednich przepisów prawa, które umożliwiają osobom LGBTQ walkę o swoje prawa.

Przejawy homofobii nie są w żaden sposób piętnowane w kodeksie karnym, co utrudnia wiele postępowań w tej sprawie. Nie dziwi więc fakt, iż Polska zajmuje tak haniebne miejsca w różnorodnych zestawieniach.

Przeglądając tego typu zestawienia na pewno można się źle poczuć. Nie powinno być tak, że w obecnych czasach, gdzie rozwój gospodarki jest tak szybki a ludzie uważają się za niezwykle inteligentnych i otwartych na świat tak wiele osób musi się ukrywać ze swoimi poglądami czy orientacją seksualną.

Czego zazdroszczą nam Amerykanie?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię