Republikanie krytykują Bidena za wzrost inflacji

Politycy Partii Republikańskiej krytykują administrację Joe Bidena za wyraźny wzrost inflacji w Stanach Zjednoczonych. Republikanie twierdzą, że wzrost cen spowodowały nadmierne wydatku budżetowe uchwalone przez zdominowany przez demokratów Kongres

Czytaj również: Topniejący lodowiec w Norwegii odkrywa ciekawe znaleziska sprzed 1000 lat

Według danych rządu federalnego ceny konsumpcyjne w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 5 procent w stosunku rocznym. Benzyna podrożała w tym czasie z 65 do 80 centów za litr, a ceny używanych samochodów i biletów lotniczych o ponad jedną piątą. Ceny podniosły także restauracje. Republikanie twierdzą, że wzrost inflacji jest skutkiem nieodpowiedzialnej polityki rządu prezydenta Joe Bidena oraz demokratów w Kongresie. Wskazują na pakiet stymulacyjny o wartości prawie 2 bilionów dolarów, dzięki któremu do kieszeni Amerykanów popłynął strumień pieniędzy w formie bezpośrednich wypłat i zasiłków.

Zobacz również: “Wieczne chemikalia” wykryte u 99% Amerykanów

Wielu ekspertów ocenia, że wzrost inflacji jest konsekwencją wychodzenia gospodarki z kryzysu. Według prognoz Zarządu Rezerwy Federalnej w kolejnych miesiącach wzrost cen powinien spowolnić. Obawy przed inflacją są jednak coraz bardziej powszechne wśród Amerykanów.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię