Donald Trump jedzie na granicę z Meksykiem

Były prezydent Donald Trump udaje się dziś (środa) na granicę Teksasu z Meksykiem. Towarzyszyć mu będzie gubernator stanu Teksas Greg Abbott, republikańscy kongresmeni oraz politycy z dwóch innych stanów – Nowego Meksyku i Arizony.

Powodem wizyty jest trwający od 6 miesięcy kryzys na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Otwarcie granicy przez prezydenta Bidena i wstrzymanie budowy muru doprowadza do niekontrolowanego napływu nielegalnych imigrantów co zdaniem byłego prezydenta Donalda Trumpa i gubernatora Teksasu, Grega Abbotta, jest zagrożeniem nie tylko dla Teksasu ale i całego kraju.

Gubernator Abbott, bezskutecznie apelował do Białego Domu o zmianę stanowiska. Kilka tygodni temu podjął samodzielną decyzje o dalszej budowie muru. “Teksas nie będzie siedział bezczynnie, podczas gdy kryzys narasta”

Czytaj również: Szczepionki Pfizer i Moderna mogą być powiązane z problemami z sercem u nastolatków

Abbott zadeklarował również, że nieudokumentowani imigranci będą aresztowani i wysłanych do lokalnych więzień. Ogłosił, że stworzył grupę zadaniową, która ma pomóc w opracowaniu planu jak powstrzymać nieudokumentowanych imigrantów przed wjazdem do kraju.“Stan współpracuje ze społecznościami dotkniętymi kryzysem, aby zatrzymać i aresztować osoby nielegalnie przybywające do Teksasu” – powiedział Abbott.

Budowę finansować będzie stan Teksas i niezależni inwestorzy. Projekt gubernatora Abbotta poparł były prezydent Donald Trump. Podczas dzisiejszy wizyty Donald Trump przedstawi swoją koncepcję rozwiązania kryzysu, spotka się ze służbami granicznymi i specjalistami od ścigania gangów narkotykowych.

Przez ostanie 6 miesięcy przeszło przez granicę prawie milion nielegalnych emigrantów. W specjalnych ośrodkach przebywa ponad 70 tysięcy dzieci bez rodziców, których tożsamości nie ustalono.

AL/IAR

Teksas – fakty i ciekawostki

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię