Netflix wprowadza obowiązek szczepień dla wszystkich osób pracujących przy amerykańskich produkcjach

Netflix będzie wymagać szczepień przeciwko Covid-19 od aktorów i pracowników tak zwanej „strefy A”. Pracownicy strefy A to wszystkie osoby, które mają jakikolwiek kontakt z aktorami w trakcie produkcji.

Wszyscy pracownicy tej kategorii będą zobowiązani do okazania dowodu szczepienia jeśli chcą pozostać zatrudnionymi. Wyjątki od tej reguły mogą obejmować przyczyny medyczne, religijne i wiekowe.

Czytaj również: Google i Facebook ogłosiły decyzję w kwestii szczepień pracowników!

Nowe protokoły powrotu do pracy uzgodnione w zeszłym tygodniu przez hollywoodzkie związki zawodowe i główne studia dają producentom „możliwość wdrożenia obowiązkowych zasad szczepień dla obsady i ekipy w strefie A w zależności od produkcji”.

Decyzja Netflix jest odpowiedzią na czwartą falę COVID-19 napędzaną przez wysoce zaraźliwy wariant Delta. Mandat na obowiązkowe szczepionki jest najsilniejszym środkiem, jaki Netflix może wyegzekwować od pracowników w ramach obecnych protokołów powrotu do pracy. Niektórzy aktorzy wzywają zarząd Netflixa do rozszerzenia obowiązku szczepień nawet poza pracowników strefy A.

Zobacz: Oto jak będzie wyglądać rynek nieruchomości we wszystkich stanach w kraju pod koniec 2021 roku

Netflix jest pierwszym dużym hollywoodzkim studiem, które wdrożyło politykę wymaganych szczepień we wszystkich produkcjach.

Na zakupy bez maseczki – SONDA

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię