Tegoroczny pokaz akrobacji lotniczych w Oshkosh dobiegł końca (relacja)

Jak co roku najlepsi na świecie piloci akrobacji lotniczych zawitali do miejscowości Oshkosh w Wisconsin, aby wziąć udział w pokazach lotniczych.

Każdego lata EAA prezentuje największą imprezę lotnictwa ogólnego na świecie, EAA AirVenture Oshkosh, popularnie znaną również jako „Oshkosh Airshow”.

Przez siedem dni pokazy lotnicze AirVenture prezentował zebranej publice precyzyjne akrobacje, najnowsze innowacje, rzadkie i unikalne przykłady latania oraz możliwość obejrzenia starych bojowych i zabytkowych samolotów na miejskim lotnisku Wittman Regional Airport, nazwane na cześć Steve’a Wittmana, znanego lotnika i inżyniera lotnictwa.

Zobacz również: Mężczyzna “ożył” na kilka sekund przed własnym pogrzebem (video)

Tegoroczny harmonogram pokazów trochę pokrzyżowała pogoda. W zeszłą środę National Weather Service w Green Bay poinformował EAA o poważnym zagrożeniu sztormowym. Sytuacja pogodowa była tak poważna, że tego popołudnia EAA zdecydowała o wcześniejszym zamknięciu show, a Amerykański Czerwony Krzyż nawet otworzył centrum ewakuacyjne dla widzów i uczestników. Ostatecznie burze nie uderzyły w lotnisko, a pokazy i show wróciły do normalnego harmonogramu już następnego poranka.

Tygodniowa impreza corocznie przyciąga około 10 000 -12 000 samolotów, łączną frekwencję ponad 500 000 widzów oraz ponad 800 wystawców. Podczas AirVenture Show odbywa się prawie 1000 seminariów i warsztatów na temat lotnictwa i latania.

Zobacz też: 5 cech osobowości, które posiadają ludzie bogaci

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego show był pokaz U.S. Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych (AFSOC). U.S. Air Force Special Operations Command składa się z wysoko wyszkolonych, szeroko rozmieszczanych lotników, którzy prowadzą specjalne misje operacyjne na całym świecie.

Lotnicy, którzy podejmują karierę w operacjach specjalnych, specjalizują się w unikalnych umiejętnościach, takich jak spadochroniarstwo, nurkowanie, zjazdy na linie, jazda na motocyklu, umiejętności przetrwania i wiele innych. Samoloty w dowództwie obejmują specjalistyczne samoloty mobilne, takie jak MC-130, CV-22 i C-146, samoloty bliskiego wsparcia powietrznego, takie jak śmigłowiec bojowy AC-130, oraz samoloty wywiadowcze, dozorowe i rozpoznawcze (ISR), takie jak MQ -9 i U-28.

Zobacz: Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

Pokaz akrobacji lotniczych organizowany jest przez Stowarzyszenie Eksperymentalnych Samolotów (EAA). Grupa została założona w 1953 roku przez weterana lotnictwa Paula Poberezny’ego, która powstała, aby budować własne eksperymentalne samoloty. Po latach EAA rozszerzyła swoją misję zrzeszając dzisiaj ponad 200 000 członków z całego świata.

Dzisiejsza misja organizacji to dzielenie się duchem lotnictwa z pilotami rekreacyjnych, akrobacyjnymi, budowniczymi nowych samolotów i osobami odbudowującymi stare samoloty od klasyki po samoloty bojowe i śmigłowce.
Z garstki pasjonatów lotnictwa, EAA wyrosła na międzynarodową organizację reprezentującą praktycznie całe spektrum lotnictwa rekreacyjnego.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię