Biden zwiększa świadczenia na kartki żywnościowe dla potrzebujących

Począwszy od 1 października średnie miesięczne świadczenia SNAP będą o około 27 procent wyższe niż przed pandemią. Jest to rekordowy wzrost w historii tego programu pomocy. Zwiększona pomoc będzie dostępna bezterminowo dla wszystkich beneficjentów SNAP.

Podwyżka ta jest częścią wielokierunkowych wysiłków administracji Bidena mających na celu wzmocnienie tak zwanej krajowej sieci bezpieczeństwa socjalnego. Według administracji Bidena, bony żywnościowe pomogą 42 milionom Amerykanów w zakupie potrzebnych artykułów żywnościowych.

Czytaj też: Masz mało energii? Wypróbuj poniższe wskazówki

W ostatniej ustawie rolnej Kongres poprosił USDA o aktualizację planu do 2022 roku, a następnie o aktualizowanie planu co pięć lat. Administracja zdecydowała się przyspieszyć ten proces. Posunięcie to nie wymaga zgody Kongresu.

W nowym planie są uwzględnione zakupy tak zwanej żywności wygodnej, czyli posiekane mrożone warzywa, sałatki w workach i fasola w puszkach.

Średnie miesięczne zasiłki wynosiły od około 121 USD na osobę przed pandemią. Po wzroście świadczeń będą wynosiły do około 157 USD na osobę.

USDA podaje, że w 2019 roku ze SNAP korzystało około 36 milionów osób. Kosztowało to państwo ponad 60 miliardów dolarów.

Czytaj również: Ojciec i syn aresztowani za używanie fałszywych kart szczepień COVID-19

W maju tego roku z pomocy SNAP korzystało około 42 miliony osób. Koszty wzrosły do ​​blisko 100 miliardów dolarów, zarówno z powodu dużego wzrostu liczby osób kwalifikujących się do pomocy, jak i znacznego wzrostu świadczeń, które zostały zainicjowane częściowo przez administrację Trumpa w pierwszym roku pandemii oraz przez administrację Bidena. Administracja Bidena zatwierdziła na początku tego roku podwyżkę w wysokości 3,5 miliarda dolarów.

Zobacz też: Najlepsze steakhouses w Ameryce!

Zapewniała ona około 27 USD więcej na osobę miesięcznie lub ponad 100 USD więcej miesięcznie na czteroosobowe gospodarstwo domowe. Było to tymczasowy 15% wzrost świadczeń w ramach pomocy podczas pandemii. Podwyżka ta wygasa 30 września.

Według The Times nowa 27% podwyżka świadczeń zwiększy wydatki na SNAP o około 20 miliardów USD.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię