Pozwy sądowe spowodowane błędami w praktyce medycznej

Pozwy sądowe spowodowane błędami w praktyce medycznej

1. Wkrętak w ciele

Doktor Robert Ricketson, praktykujący na Hawajach, przeprowadził operację kręgosłupa u 73-letniego pacjenta. Niestety Ricketson nie miał odpowiednich prętów do trzymania kręgosłupa pacjenta, więc improwizował używając śrubokręta. Pacjent zmarł dwa lata po operacji z powodu powikłań. Ricketson został pozwany do sądu, a rodzina zmarłego otrzymała 5,6 miliona dolarów.

Czytaj również: 20 ciekawostek żywieniowych i zdrowotnych

2. Amputacja niewłaściwej nogi

Doktor Willie King podczas zabiegu amputacji nogi, amputował złą nogę. Niestety pacjent musiał przejść drugą operację amputacji nogi – tej chorej. W konsekwencji błędu lekarskiego pacjentowi amputowano obie nogi. Pacjent wygrał 1,2 miliona dolarów po procesie sądowym.

3. Uszkodzenie mózgu

Jury na Florydzie przyznało Allanowi Navarro 216,7 miliona dolarów po tym, jak doznał uszkodzenia mózgu i został przykuty do wózka inwalidzkiego. Było to wynikiem błędnie zdiagnozowanych objawów udaru. W sierpniu 2000 roku Navarro udał się na pogotowie po wystąpieniu objawów wskazujących na udar. Pomimo poinformowania pielęgniarek, że jego rodzina miała historię udarów, lekarze zdiagnozowali u niego zapalenie zatok i przepisali mu leki przeciwbólowe. Następnego dnia Navarro musiał przejść operację, aby złagodzić obrzęk mózgu i spędził prawie trzy miesiące w śpiączce. Zła diagnoza pozostawiła Navarro z ograniczonymi zdolnościami poznawczymi oraz ryzkiem uduszenia za każdym razem, gdy połyka jedzenie.

4. Zła rada medyczna

W 2014 roku Tiffany Applewhite otrzymała 172 miliony dolarów po tym, jak jury ustaliło, że ratownicy medyczni są odpowiedzialni za udzielanie złych rad jej matce, które doprowadziły do jej niepełnosprawności. W 1998 roku Applewhite przeszła wstrząs anafilaktyczny po wstrzyknięciu sterydów z powodu choroby oczu. Jej matka zadzwoniła pod numer 911, ale ratownicy medyczni nie zapewnili Tiffany niezbędnej opieki. Wynikiem tego było poważne uszkodzenie mózgu i paraliż, w tym niezdolność do normalnego chodzenia, mówienia i dbania o siebie.

5. Paraliż po operacji

W 2018 roku po dwutygodniowym procesie 10-letnia Faith DeGrand otrzymała odszkodowanie w wysokości 135 milionów dolarów po tym, jak została częściowo sparaliżowana po operacji. W 2010 roku została przewieziona do Szpitala Dziecięcego w Detroit Medical Center na operację skoliozy. Niestety pręty i śruby zostały wprowadzone przez chirurga w taki sposób, że jej rdzeń kręgowy został ściśnięty, co spowodowało drętwienie kończyn Faith. Zamiast natychmiastowego usunięcia, chirurg usunął sprzęt dopiero po 10 dniach. W rezultacie Faith została sparaliżowana z trwałą utratą kontroli nad pęcherzem i jelitami.

Zobacz: Dlaczego kobiety żyją dłużej od mężczyzn?

6. Usunięcie nieprawidłowego jądra

Weteran sił powietrznych, Benjamin Houghton, udał się na leczenie z powodu raka jednego jądra. Niestety podczas operacji usunięcia chorego lewego jądra, lekarze z West Los Angeles VA Medical Centerprzez pomyłkę usunęli prawe, zdrowe jądro. Houghton i jego żona wnieśli sprawę o błąd w sztuce lekarskiej przeciwko VA Medical Center o 200 000 dolarów. Sprawę wygrali.

7. Usunięcie piersi

W 2007 roku 35-letnia Darrie Eason otrzymała druzgocącą wiadomość – rak piersi. Rada dwóch lekarzy – podwójna mastektomia. Po operacji dowiedziała się o pomyłce w laboratorium CBL Path i że nie ma raka piersi. Eason wniosła sprawę do sądu. Otrzymała 2,5 miliona dolarów od CBL Path.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię