CDC ostrzega o wysokiej transmisji COVID-19 na terenie Illinois

W każdej gminie Illinois, z wyjątkiem jednej, obserwuje się „znaczną” lub „wysoką” transmisję COVID-19 w społecznościach.

Jedyną gminą, która nadal znajduje się na „umiarkowanym” poziomie transmisji, jest gmina Stark z miastem Peoria.

Ze 102 gmin w Illinois, 98 wykazuje „wysoką” transmisję COVID-19, a trzy Putnam, Lee i Whiteside znajdujące się na zachód od Chicago „znaczny” wzrost transmisji.

Czytaj też: Delta – indyjski wariant koronawirusa – co musimy o nim wiedzieć

Według zaleceń CDC tak duża zwyżka transmisji umieszcza prawie cały stan w kategorii, w której wszyscy w wieku powyżej 2 lat powinni wznowić noszenie maski w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień.

Pod koniec lipca, Centra Kontroli i Prewencji Chorób zaktualizowały swoje wytyczne na temat noszenia masek w pomieszczeniach. W rejonach, w których obserwuje się znaczną” lub „wysoką” transmisję COVID-19 rekomenduje się, by w pełni zaszczepione osoby ponownie nosiły maski w pomieszczeniach.

Nowe wytyczne są krokiem wstecz od wcześniejszych zaleceń, zgodni z którymi w pełni zaszczepione osoby nie musiały zakładać masek w pomieszczeniach.

Zobacz też: Czy koronawirus wymknął się z laboratorium w Wuhan?

Agencja używa czterech poziomu transmisji – niski, umiarkowany, znaczny lub wysoki. Do ich ustalenia używa dwóch miar –   liczbę nowych przypadków na 100 000 mieszkańców oraz odsetek pozytywnych testów COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia.

Jeśli gmina zgłosiła 50 do 100 przypadków na 100 000 mieszkańców w okresie siedmiu dni lub ma wskaźnik pozytywny od 8% do 10%, zalicza się do poziomu „znacznej transmisji”. Gminy zgłaszające 100 lub więcej przypadków na 100 000 lub mają wskaźnik dodatniości co najmniej 10% są oznaczone jako „wysoka transmisja”. To są dwie grupy, którym CDC zaleca noszenie masek.

Protest rodziców pod budynkiem The School District U-46

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię