Od poniedziałku wojsko będzie dostarczać paliwo na stacje benzynowe

Od poniedziałku w Wielkiej Brytanii brytyjska armia zacznie dostarczać paliwo na stacje benzynowe w rejonach najbardziej dotkniętych kryzysem paliwowym.

W sumie do operacji skierowanych zostanie dwustu żołnierzy, w tym stu kierowców cystern, którzy w ostatnich dniach przeszli specjalistyczne szkolenie.
Władze brytyjskie zdecydowały również o przedłużeniu ważności wiz dla niemal pięciu tysięcy kierowców ciężarówek. Uruchomiono również program tymczasowych wiz dla kolejnych trzystu kierowców, którzy będą mogli natychmiast rozpocząć pracę w Wielkiej Brytanii.

Czytaj również: Kobieta z Teksasu przeleciała przez tornado w wannie, wylądowała… i żyje!

W ostatnich dniach na wielu stacjach zabrakło lub zaczyna brakować paliwa. Jest to skutek zbyt małej liczby kierowców cystern oraz masowego wykupowania paliwa przez Brytyjczyków.

Wczoraj wiceminister finansów Simon Clarke zapewniał, że kryzys paliwowy jest już pod kontrolą, a na stacje benzynowe dostarczane jest więcej paliwa niż kierowcy kupują. Jednak w wielu rejonach kraju kierowcy nadal muszą stać w długich kolejkach do stacji benzynowych. Wiele punktów dystrybucji paliw zostało zamkniętych ze względu na wyczerpanie zapasów.

IAR

Czy lubimy jesień? SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię