Piekielne miasto w Michigan

Jeżeli kiedyś zastanawialiście się, gdzie leży piekło, to na świecie jest ich, co najmniej kilka.  Jedno z nich znajduje się w stanie Michigan. Piekielne klimaty miasta Hell podkreśla fakt, że miasto miało za burmistrza … czarną kotkę.

 

Pani burmistrz Jinx jest pochodzącą z Kalifornii influencerką, a urzędnicze stanowisko piastowała przez jeden dzień, będąc pierwszym zwierzęcym zwierzchnikiem lokalnego samorządu, w całej historii Piekła.

Etymologia niezwykłej nazwy nie jest pewna. Jedno z podań głosi, że miasteczko zawdzięcza nazwę skrajnie trudnym warunkom napotkanym przez pierwszych osadników. Inan upatruje przyczyn niecodziennej nazwy w skargach żon rolników, którzy zamiast wracać w ich czułe objęcia, maszerowali do obecnego Hell raczyć się doskonałą whisky.

W roku 1963 Piekło urządziło dwudniowy szatański festiwal połączony z przylotem helikopterem samego Księcia Piekieł. Ten wylądował na osiedlu mieszkaniowym, ku radości mieszkańców i odwiedzających. Kto inny cieszyłby się na widok samego diabła, jak nie mieszkańcy Piekła?

 

W Piekle, jak wiadomo jest gorąco. Miasto sporadycznie doświadcza temperatur spadających poniżej zera. Kiedy Piekło zamarza dziać się mogą rzeczy różne. Warto to sprawdzić samemu, odwiedzając tę miejscowość znajdującą się na liście tych o najdziwniejszych nazwach.

MT

Posłuchaj podcastów:

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię