Dzieje się! Gubernator Florydy Ron DeSantis pozwał Joe Bidena do sądu!

Foto: Twitter @GovRonDeSantis

Tego można się było spodziewać! Gubernator Florydy Ron DeSantis pozwał administrację prezydenta Joe Bidena.

Według oficjalnych informacji podanych przez NBC News, pozew dotyczy wprowadzenia przez Bidena obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19. Zdaniem DeSantis’a i jego prawników, prezydent przekroczył swoje uprawnienia.

Czytaj również: Burmistrz tego miasteczka w Illinois przeciwstawił się gubernatorowi! Znosi obowiązek noszenia maseczek!

„Rząd federalny nadużywa władzy i ważne jest, aby zająć w tej sprawie stanowisko. Na Florydzie jesteśmy zdania, że przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 to kwestia wyboru zależnego od okoliczności” – argumentował w czwartek republikański gubernator.

Pozew został złożony w sądzie federalnym w Tampie. Prawnicy zabiegają o natychmiastowe wstrzymanie nakazu, który ma wejść w życie 8 grudnia.

Czytaj też: Jak długo trwa odporność po szczepionkach przeciw COVID-19? Najnowsze badania

DeSantis od samego początku sprzeciwiał się restrykcjom związanym z COVID-19 na poziomie stanowym, lokalnym jak również i federalnym. Zakazał wprowadzania wymogu noszenia maseczek a na firmy wymagające od pracowników przedstawiania dowodu na szczepienie – nałożył wysokie kary pieniężne.

Prezydentura Joe Bidena – Ocena chicagowskiej Polonii SONDA

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię