23 ciekawostki na temat Pepsi-Coli, które mogą cię zaskoczyć!

W roku 1893, w miasteczku New Bern w Karolinie Północnej, amerykański farmaceuta Caleb Bradham wprowadził na rynek pepsi-colę.

Początkowo napój miał służyć jako lekarstwo na niestrawność. Obecnie jest marką napojów gazowanych typu cola, należąca do PepsiCo oraz największym konkurentem Coca-Coli. Dobrze wiesz jakie logo ma Pepsi i jak smakuje, ale czy kiedykolwiek słyszałeś o poniższych ciekawostkach?

1.  Pierwotną nazwą Pepsi-cola był „Brad’s drink” czyli „Napój Brada”.

2. W 1996 roku linie lotnicze Air France pomalowały samolot Concorde i przez dwa tygodnie promowały ówczesne „nowe” logo Pepsi.

3. Pepsi-cola to pierwszy amerykański produkt, który był produkowany i wprowadzony do sprzedaży w ZSRR.

4. Pepsi to pierwsza firma, która wprowadziła na rynek dwulitrowe butelki.

5. W latach 1922-1933 Pepsi-Cola trzykrotnie, bezskutecznie chciała kupić Coca-Colę

6. Istnieją dziesiątki odmian produktów Pepsi. Firma eksperymentuje z różnymi formułami, aby ich oferta była jak najbardziej odpowiednia dla każdego regionu.

7. Kolory Pepsi; czerwony, biały i niebieski zostały reprezentują amerykańską flagę. Zostały zastosowane podczas II wojny światowej, aby wspierać wojska amerykańskie.

8. W 1975 roku firma Pepsi zrealizowała kampanię marketingową „Pepsi Challenge”, w ramach której PepsiCo przeprowadziło degustację „w ciemno” między Pepsi-Colą, a konkurencyjną Coca-Colą. Podczas testów z zakrytymi oczami większość uczestników wybrała smak Pepsi jako lepszy.

9. Od momentu powstania firmy, logo było modyfikowane 11 razy.

10. Nazwa Pepsi pochodzi od pepsyny – enzymu, który wydzielany jest przez komórki gruczołowe żołądka wspomagające trawienie.

11. Pepsi pojawiła się w następujących filmach: Powrót do przyszłości II, Kevin sam w domu, Świat Wayne’a, Fight Club i World War Z.

12. Ronaldinho stracił swój kontrakt z Coca-Colą, po tym jak został przyłapany na piciu Pepsi podczas konferencji prasowej.

13. Pepsi-Cola prawie zbankrutowała podczas Wielkiego Kryzysu w 1931 roku przez ogromny wzrost cen cukru.

14. Niezwykłe smaki Pepsi to m.in: lodowy ogórek, francuski deser kasztanowy, owoce małpiego chleba, a w Japonii przez pewien czas dystrybuowany był smak słony arbuz.

15. W 1939 roku PepsiCo jako pierwszy reklamodawca wypuścił dżingiel radiowy, stał się on hitem szaf grających.

16. Maskotki Pepsi (Pepsiman) pojawiły się w reklamach telewizyjnych w Japonii w latach 90.

17. Pepsi jest właścicielem około 500 patentów, w tym jeden na rakietę tenisową.

18. Na początku istnienia Pepsi, napój określano jako „pobudzający, orzeźwiający i wspomagający trawienie”.

19. Pepsi sponsorowało pakistańską drużynę krykieta.

20. Rywalizacja pomiędzy Pepsi, a Coca-Cola jest uznana za najstarszą wojną biznesową.

21. Pepsi jako pierwsze na świecie użyło skywritingu do zareklamowania się. Skywriting to proces, który polega na tym, że samolot wyrzuca dym i leci według wzoru, aby tworzyć słowa lub obrazy na niebie.

22. Były zespół hokejowy Buffalo Bisons został kupiony przez Pepsi

23. Od 2009 roku w Argentynie, Pepsi reklamuje się jako „Pepsi”, z uwagi na to, że jej nazwa jest błędnie wymawiana przez mieszkańców Ameryki Południowej.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię