Biały Dom opublikował raport z badania okresowego Joe Bidena

Biały Dom opublikował raport z okresowego badania lekarskiego Joe Bidena. Podsumowując jego wyniki prezydencki lekarz orzekł, że jest on zdrowy i może w pełnio wykonywać obowiązki głowy państwa. Dziś Joe Biden kończy 79 lat.

Joe Biden przeszedł badania okresowe w wojskowym Centrum Medycznym imienia Waltera Reeda w Waszyngtonie. Tam tez wykonano mu rutynową kolonoskopię. Po powrocie do Białego Domu Biden powiedział, że czuje się świetnie.

Kilka godzin później Biały Dom opublikował sześciostronicowe podsumowanie wyników badań dokonane przez prezydenckiego lekarza Kevina O’Connora. „Prezydent pozostaje zdrowym, pełnym wigoru 78-letnim mężczyzną, który jest w pełni zdolny do sprawowania z sukcesem obowiązków prezydenta” – ocenił O’Connor.

Lekarz wskazał na dwa problemy zdrowotne – usztywniony chód i częste pochrząkiwanie. „Chód prezydenta wydaje się bardziej sztywny niż w przeszłości. On sam przyznaje, że odczuwa sztywność w poruszaniu o poranku, która łagodnieje w ciągu dnia” – napisał lekarz. Częstsze niż w przeszłości odchrząkiwanie jest skutkiem przypadłości zwanej refluks żołądkowo-przełykowy.

O’Connor poinformował też, że podczas kolonoskopii prezydentowi usunięto niegroźny polip. Joe Biden waży 83 kilogramy co przy jego wzroście oznacza, że jest na granicy nadwagi.

Biały Dom poinformował, że podczas kolonoskopii Joe Biden był pod narkozą i zgodnie z konstytucyjnymi procedurami przekazał na ten czas władze wiceprezydent Kamali Harris, które pełniła jego funkcję przez godzinę i 25 minut.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię