Ryby – charakterystyka znaku zodiaku

Osoby urodzone pod znakiem Ryb to prawdziwi cierpiętnicy – przeważnie mają bardzo niskie mniemanie o sobie, nie potrafią się docenić.

Uważają, że wszyscy dookoła są od nich o wiele lepsi pod wieloma względami. Cenią sobie innych ludzi, bardzo zazdroszczą im wielu rzeczy – nawet takich, które same posiadają.

Mają skłonności do wiedzy tajemnej i mistycyzmu. Fascynuje je magia, parapsychologia i niewyjaśnione zjawiska. Interesują się także życiem pozaziemskim, astrologią oraz wszelkimi wróżbami. Chętnie zgłębiają wiedzę związaną z tymi zagadnieniami, licząc przy tym, że odkryją jakąś prawdziwą tajemnicę.

Ryby posiadają artystyczną naturę, która rozwijają przez całe swoje życie. Chętnie oddają się sztuce zawodowo, jeżeli tylko pozwalają im na to warunki. Dzięki sztuce Ryby mogą odkrywać swoją duchową stronę życia, taki samorozwój jest dla nich najbardziej korzystny.

Znaczącym problem Ryb jest trudność w zaspokojeniu potrzeby własnego bezpieczeństwa, co wynika z ich niskiej samooceny i ogromnej wrażliwości. Ryby zawsze będą czuły się zagrożone, choć wraz z upływem lat wypracują swoje specyficzne mechanizmy obronne – dla wielu ludzi niezrozumiałe, wręcz irytujące.

 

Osoby urodzone w tym znaku żyją we własnym świecie, wśród wszystkich znaków zodiaku mają najbardziej rozwinięta wyobraźnię – co przedkłada się na wcześniej wspomniane zdolności artystyczne.

Wyobraźnia Ryb stanowi dla nich bezpieczna enklawę ochraniająca przed zewnętrznym, realistycznym światem – tutaj czują się prawdziwie bezpiecznie. Kiedy tylko wracają do świata rzeczywistego, w swoim mniemaniu od razu doświadczają nieprzyjemnych zdarzeń, które same wyolbrzymiają, co przyprawia im wiele cierpienia.

Im więcej ludzi w otoczeniu ryb jest nieszczęśliwych, tym bardziej przejmują one ich stan. Ryby cechują się silna intuicją oraz empatią – być może w tych cechach tkwi powód odczuwania tak wielkiego bólu. Ryby są jednak bardzo lubiane w swoim otoczeniu, dzięki wspomnianej empatii zdobywają uznanie i sympatię innych. Zawsze potrafią wysłuchać i okazać współczucie – co wśród ludzi jest dziś rzadko spotykane.

Ryby niestety zbyt często biorą na siebie przeżywanie problemów innych, przeżywają wraz z innymi załamanie nastroju, mogą nawet popaść w depresję – zamiast pomóc, pogrążają same siebie. W tym właśnie tkwi największa wada Ryb – brak umiejętności radzenia sobie z własnymi i cudzymi problemami. Zamiast starać się je rozwiązywać, ograniczać ich wpływ – uciekają w marzenia i wyobraźnię – tylko tam znajdują cudowne rozwiązania, których w większości nie można niestety przedłożyć na realne życie.

Ryby posiadają jedną cechę, która często pozostaje w ukryciu – nawet przed samymi Rybami, mianowicie – są władczy i nie znoszą sprzeciwu. Nie potrafią zaakceptować sytuacji, w której ktoś ma inny zdanie, nie potrafią się komuś podporządkować – przez to właśnie najczęściej nie pozwalają nikomu sobie pomóc. Nie dopuszczają do siebie informacji, że ktoś może wiedzieć lepiej co powinny robić w życiu.

Zalety: towarzyskość, empatia, lojalność, rozwinięta intuicja, kreatywność, współczucie wobec innych, tolerancja, gotowość do poświęceń dla innych.

Wady: egoizm, nieustępliwość, krzykliwość, przewrażliwienie, melancholijność, skłonność do wpadania w nałogi, trudność w radzeniu sobie z emocjami.

Nazwa łacińska: Pisces.

Kolejność w zodiaku: dwunasty.

Żywioł astrologiczny: woda.

Jakość astrologiczna: zmienna.

Planeta rządząca: Jowisz, Neptun.

Szczęśliwe kolory: pomarańczowy, zielony, żółty, fioletowy, granatowy, błękit pruski.

Szczęśliwe kamienie: turkus, perła, chryzolit, koral.

Szczęśliwe rośliny: irys, wierzba, leszczyna.

Szczęśliwe zapachy: lewkonia, eukaliptus, tymianek, esparceta.

Szczęśliwe metale: cyna.

Przyjazne kraje: Portugalia.

Miłość

Ryby są bardzo romantyczne, miłość stanowi dla nich najważniejszą wartość w życiu. W swoich marzeniach uciekają do widoku siebie przed ołtarzem wraz z bratnią duszą, która jest uosobieniem wszystkich ich najskrytszych snów. Z owym marzeniem Ryby odczuwają silny związek emocjonalny, co często utrudnia im znalezienie miłości w prawdziwym świecie, przy odrobinie chęci i starań mają duży potencjał aby odnaleźć miłość na całe życie.

Osoby spod tego znaku nie poddają się w sprawach miłosnych, często przechodzą wiele nieudanych związków zanim trafią na tę jedyną osobę, która jest im przeznaczona. Po każdorazowym rozpadzie związku użalają się nad sobą przez jakiś czas, po czym zaczynają działać poszukiwać dalej. Niemal każdej Rybie udaje się ostatecznie znaleźć miłość.

Ryby uwielbiają poznawać swojego partnera, robią to powoli – etap flirtu i randkowania sprawia im nieopisaną przyjemność. Czują się przy tym jakby odkrywały tajemnicę. Wielka potrzeba miłości sprawia, że Ryby często uzależniają się od partnera – wprost nie potrafią bez niego żyć. Uwielbiają być zakochane, chcą aby pochłonął je całkowicie ogień romantyzmu.

Rybę najłatwiej urzec właśnie przez romantyzm, jeżeli potencjalny partner wykaże się wielką wyobraźnią w tej kwestii zrobi na Rybach piorunujące wrażenie. Ryby najczęściej płoszy materialistyczne podejście do życia oraz zbytnio nadęte ego – nie znoszą tego w ludziach, z racji dobrze wyostrzonej intuicji szybko to wyczują.

Osoby urodzone pod znakiem Ryb uwielbiają seks, często o nim myślą, mają silne libido. Choć z przekonania są monogamistami nie będą stronić przed okazją miłosnej przygody z listonoszem, sąsiadem, nieznajomym poznanym na mieście. Uwielbiają namiętność i bardzo długą grę wstępną. Ich olbrzymi potencjał seksualny sprawia, że nie każdy partner będzie w stanie je zaspokoić. Tutaj właśnie pojawia się ryzyko – jeżeli partner nie da rady zaspokoić Ryb – poszukają kogoś innego.

Świetnie zgrana para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby.

Interesujący związek: Byk, Panna.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Lew, Waga, Strzelec.

Odradzany związek: Baran, Bliźnięta, Wodnik.

Przyjaźń

Każdy chciałby mieć takiego przyjaciela jak Ryby, którym kontakty z przyjaciółmi dają tyle radości i szczęścia. Zawsze są gotowe do pomocy, na każdym kroku okazują szlachetność i serdeczność. Przez wrodzoną wrażliwość Ryby szybko dostrzegają kłopoty i problemy swoich przyjaciół, sami zresztą chętnie zasypują Ryby prośbami o pomoc.

Ryby chętnie pomagają innym i doradzają, często przejmują na siebie zmartwienia innych. Same jednak nie znoszą się żalić i opowiadać o swoich problemach, lubią niekiedy nawet uciekać w samotność.

Ryby lubią udzielać się charytatywnie, najczęściej jednak wola pozostać anonimowym darczyńcą. Chociaż Ryby są z natury otwarte na przyjaźnie, nie potrafią żyć bez ludzi – ci jednak często nie potrafią zaakceptować charakteru Ryb, przez co trudno jest im nawiązać trwałe przyjacielskie relacje.

Finanse

Kwestie finansowe nie są mocną stroną Ryb, nie maja one smykałki do interesów oraz szczęścia w tej sferze. Zdarza im się wprawdzie dobrze zarabiać, zwykle jednak nie wykraczają poza pewien określony pułap dochodowy.

Ryby potrafią zapewnić rodzinie byt, nie jest to jednak taki poziom, o jakim marzą. Osoby urodzone w tym znaku nie przywiązują wielkiego znaczenia do zarobienia wielkiego majątku, wszystko czego najbardziej potrzebują mają w swojej głowie. Najważniejsze aby miały poczucie bezpieczeństwa finansowego i nie musiały się martwić o przyszłość – wówczas w kwestii materialnej będą zadowolone, choć i tak pewnie często na tym tle będą się zamartwiać.

Ryby nie próbują robić interesów na siłę, nie szukają okazji do zarobienia pieniędzy czy pomnożenia majątku. Cieszy je praca w zgranym zespole. Jeżeli tylko pensja wystarczy na zaspokojenie potrzeb własnych i rodziny – Ryby będą zadowolone. Trudno jest im przeliczać szczęście rodziny i piękno sztuki na gotówkę.

To co Rybom najbardziej wychodzi w kwestiach związanych z finansami to oszczędzanie, doskonale wiedzą, jak przeżyć za naprawdę niewielkie pieniądze, oraz co zrobić aby rozsądnie budować oszczędności. Rzadko zdarza się, aby nie miały odłożonej rezerwy na „czarną godzinę”.

Praca

Rybom nie jest łatwo znaleźć pracę, która dostarczałaby im pełni satysfakcji i zaspokajała ich aspiracje. Często przez wiele lat wybierają różne zawody i sposoby zarabiania pieniędzy, miotają się pomiędzy poszczególnymi firmami i pracodawcami – nigdzie nie mogą zagrzać miejsca na dłużej.

Kiedy uda im się trafić miejsce pracy, w którym naprawdę dobrze się czują zaczynają rozkwitać zawodowo.

Najlepszym kierunkiem kariery zawodowej dla Ryb będzie zawód pozwalający im na spożytkowanie targających nimi emocji. Idealna będzie działalność artystyczna, która pozwoli wykorzystać rybom ich pełny potencjał – wyobraźnię, emocjonalność i kreatywność. W sferze sztuki osoby urodzone w tym znaku mogą liczyć na naprawdę duży sukces.

 

Wiele Ryb zajmuje się także szeroko pojętą ezoteryką, godzinami badają astrologię czy karty tarota aby zdobytą wiedzą móc wspierać innych. Z racji chęci udzielania innym pomocy sprawdzą się także jako lekarz, pielęgniarka czy opiekun osoby starszej.

Najlepsze zawody: farmaceuta, fotograf, pielęgniarka, pisarz, szewc, wolontariusz, pracownik opieki społecznej, poeta, strażnik, psychiatra, malarz, rzeźbiarz, aktor, reżyser, wróżbita.

Rodzina i dom

Ryby są nieprzewidywalne, są trudne w obyciu w życiu rodzinnym. Zachowują się niekonwencjonalnie, często nikt z domowników nie wie o co im chodzi. Rzadko bywają konsekwentne, trudno jest im utrzymać dyscyplinę wśród dzieci. Wprawdzie troskliwie opiekują się swoimi dziećmi, jednak nie są wstanie zapewnić im właściwych warunków do rozwoju – zawsze robią coś co burzy ich poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że są one niepewne swej pozycji w domu. Z powodu zbyt wielkiej miłości, która Ryby dążą wszystkich członków swej rodziny są zbyt uległe, często poddają się uczuciom pozwalając aby ulatywały na zewnątrz. Ryby same wprowadzają chaos do życia rodzinnego, potem zwykle dziwią się skąd się on bierze.

W domu Ryby cenią wszelkiego rodzaju ozdoby i dekoracje, które często same tworzą – wypływa tutaj ich zamiłowanie do sztuki i piękna. Uwielbiają umieszczać w domu rzeczy związane z szerokorozumianą ezoteryką – kamienie, łapacze snów. Ryby cenią sobie w domu przestronność, czystość i porządek – chociaż im samym często zdarza się go zaburzać.

Zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna

Stan zdrowia Ryb zależy od ich emocji. Wrodzona wrażliwość wpływa na ich ogólne samopoczucie oraz siły witalne organizmu – często same się osłabiają. Nie zdają sobie bowiem sprawy z destrukcyjnego wpływu negatywnych emocji na ich ciało. Kiedy zaczynają chorować ich nastrój jeszcze bardziej się pogarsza.

Zdecydowanie najlepszym lekarstwem dla Ryb jest dobry humor i pozytywne myślenie – co dla nich samych wydaje się wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Słabym punktem Ryb są stopy – kurzajki, odciski, wrastające paznokcie, odparzenia – to częste przypadłości. Ryby powinny nosić wygodne buty dobrej jakości.

W kwestii kulinarnej stwierdzić należ, że Ryby maja talent do gotowania. Z reguły świetnie czują się w kuchni, przygotowywanie posiłków dla rodziny i znajomych sprawia im ogromną radość.

Z przyjemnością organizują przyjęcia i kameralne spotkania w gronie najbliższych. Szczególnie dobrze wychodzą im desery – każdy, kto spróbuje ich słodkości będzie wracał. Ryby nie wariują na punkcie diet odchudzających, nie mają więc oporów przed przygotowywaniem i jedzeniem kalorycznych potraw. Mają słabość do frytek i alkoholu.

Zamiłowanie Ryb do „dobrego” jedzenia może skutkować nadwagą – zbyt bardzo lubią one jedzenie aby mogło to nie skutkować zbędnymi kilogramami. Na szczęście, jak znak mówi sam za siebie – Ryby kochają wodę, chętnie chodzą na basen gdzie pływają do upadłego.

Ryby powinny uprawiać sporty wyciszające, nie powinny stronić od spacerów po lesie czy jogi – co pozwoli im wyciszyć emocje i nerwy. Najważniejsze w ich przypadku jest odprężenie.

 

Dzieciństwo i szkoła

Młode Ryby cechują się subtelnością i empatią. Zawsze wiedzą jaką drogę wybrać, ufają same sobie i potrafią podejmować decyzje. Bywają prawdziwymi marzycielami potrafiącymi oddać się całkowicie swojej wyobraźni. Doskonale potrafią słuchać innych i pomagać – są przy tym bezinteresowne.

Przez swoją wrodzoną delikatność łatwo wpadają w tarapaty, z których jednak równie łatwo potrafią wybrnąć. Stronią od rywalizacji. Z reguły są łagodne i niekonfliktowe, nie dokuczają rówieśnikom.

W szkole Ryby pokazują swoje prawdziwe możliwości w przedmiotach wymagających twórczego i konstruktywnego myślenia. Mają problemy z koncentracją, często podczas lekcji bujają w obłokach. Uwielbiają fantastykę – książki, komiksy, filmy, gry. Są dobrymi pływakami i tancerzami, unikają gier wymagających współzawodnictwa.

Sławni ludzie spod znaku Ryb

Elizabeth Taylor, Sasha Grey, Marie-Madeleine Pioche de la Vergne, Róża Luksemburg, Michelangelo Buonarroti, Victor Hugo, Albert Einstein, Andrzej Wajda, Rihanna, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Justin Bieber, Zdzisław Beksiński, Fryderyk Chopin, Jarosław Leon Iwaszkiewicz, Zygmunt Krasiński, Sandro Botticelli, Georg Simon Ohm, Antonio Lucio Vivaldi, Flavor Flav, Ryszard Kapuściński, Sophie Turner, Jerome Patrick Flynn, Jean Harlow, Sharon Stone, Chuck Norris, Bruce Willis, Andrzej Grabowski, Jakub Gierszał, Michaił Gorbaczow, Radosław Sikorski, Roman Giertych, Emił Dimitriew.

Ryby – Horoskop na 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię