Jarosław Kaczyński z tytułem „Człowiek Wolności” tygodnika „Sieci”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński otrzymał tytuł „Człowiek Wolności 2021” tygodnika „Sieci”.

Odbierając nagrodę, podkreślił konieczność walki o wolność, a przede wszystkim o wolność narodową. Dodał, że wolność ma także inne wymiary: indywidualny, polityczny. „Każda z tych wolności jest cenna, ale bez wolności narodowej, bez własnego państwa te wszystkie inne tracą na znaczeniu i po prostu znikają” – podkreślił wicepremier ds. bezpieczeństwa. Zaznaczył, że także w imieniu tych wartości indywidualnych należy bronić tej najbardziej podstawowej wartości.

Wicepremier dodał, że na przykładzie Ukrainy widać, iż walka o wolność jest obowiązkiem, który należy wypełniać nawet, gdy jest to bardzo trudne i wiąże się to z największymi zagrożeniami. „Ukraińcy dziś walczą o wolność swoją, ale też o wolność innych narodów Europy” – powiedział Jarosław Kaczyński i zaznaczył, że nie zawsze elity tych narodów to dostrzegają i wyciągają z tego odpowiednie wnioski.

 

Tytuł Człowieka Wolności tygodnika „Sieci” przyznano już po raz dziewiąty. W liście odczytanym podczas gali przyznania tytułu „Człowieka Wolności” tygodnika „Sieci” Jarosławowi Kaczyńskiemu prezydent Andrzej Duda przypomniał, że prezes PiS, wicepremier ds. bezpieczeństwa, przyczynił się do tego, iż Polska odpowiednio zareagowała na kryzys na granicy z Białorusią, z premedytacją wywołany przez białoruski i rosyjski reżim.

(iar)

“Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię