10 kroków do lepszej wersji siebie

Każdy z nas zauważa w sobie rzeczy czy zachowania, które mu się nie podobają i chciałby je zmienić. Czasami jednak znalezienie motywacji i determinacji potrzebnej do zmiany stylu życia może być trudne.

Najłatwiej jest robić to co się robi i od czasu do czasu ponarzekać, że chciałoby się zmiany, że chciałoby się inaczej.

Wymówek można zawsze znaleźć wiele. Po jakimś czasie zaczynają one wyrastać jak grzyby po deszczu, a my coraz głębiej brniemy w oszukiwanie samych siebie. Uwierz we własne możliwości. Postaw na ambicję i przyszłość bo na zmianę nigdy nie jest za późno.

10 poniższych kroków pomoże cię popchnąć w kierunku lepszego siebie i lepszego jutra.

1. Rozpocznij dobrze swój dzień

Nie możesz oczekiwać, że twój dzień będzie wspaniały jeśli od momentu wstania będziesz w złym humorze. Pamiętaj, aby zaczynać dzień prawą nogą. Wieczorem, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na sen, zjedz zdrowe śniadanie, przeznacz parę minut na rozciągnięcie.

 

2. Poćwicz

Ćwiczenia, szczególnie na świeżym powietrzu, to świetny sposób na złagodzenie stresu, poprawę zdrowia psychicznego i rozpoczęcie dnia prawą nogą.

3. Ustal cele i zachowaj odpowiedzialność

Ważne jest, aby wyznaczać cele i się ich trzymać. Zrób listę na nadchodzący tydzień oraz na każdy dzień. Co wieczór koryguj listę na kolejny dzień.

4. Bądź pozytywnie nastawiony

Optymizm i pozytywne nastawienie pomagają przezwyciężyć wiele trudnych chwil. Pamiętaj jednak aby nie ignorować i nie oszukiwać swoich emocji i uczuć. Optymizm musi być prawdziwy niesztuczny i naciągany.

5. Zaangażuj się w zdrowe nawyki

Zdrowe nawyki oprócz zdrowej diety i ćwiczeń to również relaks, spotkania z przyjaciółmi, dobra książka, czy obiad przy świecach. To ogólne dbanie o siebie – fizycznie i umysłowo.

6. Praktykuj wdzięczność

Wdzięczność jest lepsza niż fałszywy optymizm. Gdziekolwiek jesteś w swojej podróży, ważne jest, aby być wdzięcznym za to, że tam dotarłeś, nawet jeśli właśnie podjąłeś decyzję o dokonaniu kilku całkowitych zmian w życiu. Spisz wszystko za co jesteś wdzięczny. Zadzwoń do osoby, które należą się podziękowania. Bądź wdzięczny za swoje własne zmagania.

7. Poznaj swoje słabości

Bez poznania swoich słabości trudno jest wprowadzić zmiany. Postaraj się rozpoznać obszary, w których możesz skorzystać z ulepszeń. Gdy ustalisz cele i zaangażujesz się w zdrowe nawyki, twoje słabości będą wydawać się małe w porównaniu z twoimi mocnymi stronami.

 

8. Zaoferuj pomoc

Oferowanie pomocy komuś może nie tylko poprawić nastrój, ale także stworzyć dobrą atmosferę i przynieść poczucie spełnienia.

9. Bądź konsekwentny

Bez względu na to, co zdecydujesz, bądź konsekwentny. Eksperci twierdzą, że potrzeba 21 dni na zmianę nawyku więc daj sobie trzy tygodnie. Nie poddawać. Zmiana wymaga czasu.

10. Prowadź dziennik

Ludzie sukcesu na całym świecie, którzy konsekwentnie dokonują pozytywnych zmian w swoim życiu, uczą się na swoich życiowych doświadczeniach. Pomaga im w tym prowadzenie dziennika. Zapisz to co dzisiaj zrobić, co osiągnąłeś, jakie błędy popełniłeś, czego cię nauczyły. Zapisz swoje myśli, refleksje, marzenia.

7 błędów, które wyniszczają związek

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię