6 najczęstszych błędów popełnianych podczas pierwszej podróży kamperem

Pierwsza podróż kamperem może być trochę przerażająca. Dobre przygotowanie i wiedza pomogą ci przezwyciężyć strach, uniknąć wielu rozczarowań i zapewnią, że twoja pierwsza podróż będzie bezpieczniejsza, przyjemniejsza i bez dodatkowych zbędnych kosztów.

1. Wybór nieodpowiedniego typu kampera

Od tradycyjnych kamperów klasy A po samochody kempingowe i przyczepy turystyczne. Twój wybór kampera powinien zależeć od liczby osób, z którymi będziesz podróżować, a także udogodnień, których szukasz (takich jak kuchnia i łazienka), a także od tego, jak daleko i na jak długo się wybierasz w podróż.

2. Brak zaplanowania trasy z wyprzedzeniem

Wolność wolnością, ale w tym przypadku totalny brak przygotowania trasy może prowadzić do problemów w drodze. Podróżując kamperem lub z przyczepą ważne jest, aby wziąć pod uwagę ograniczenia na drogach związane z danym typem pojazdu, stan dróg, wysokość mostów czy tuneli oraz czy gabaryty twojego pojazdu są dopuszczalne na twojej trasie.

3. Bezgraniczna ufność w Google Map

Aplikacja Google Map na twoim telefonie jest niezbędna, ale pamiętaj, że nie jest nieomylna. Również twój telefon może przestać działać, może nie mieć zasięgu dlatego ważny jest plan B. Jeśli używasz tylko map w formie elektronicznej pobierz je przed podróżą. Pomyśl o spakowaniu map papierowych w podróż. Dużo miejsca nie zajmują, a mogą być bardzo przydatne.

 

4. Nieprzestrzeganie zasad i etykiety na kempingu

Bez względu na to, jak bardzo czujesz się na kempingu jak w domu, kemping nie jest twoim podwórkiem. Przestrzegaj zasad dobrego sąsiada oraz tych obowiązujących w danym resorcie. Nie słuchaj muzyki zbyt głośno, przestrzegaj godzin nocnych, nie przechodź przez teren innych kamperów, nie pozwól, aby twoje dzieci przeszkadzały innym, trzymaj zwierzęta na smyczy.

5. Obsługa RV

Brak wiedzy na temat podstawowych podłączeń, takich jak woda, prąd oraz sposobów opróżniania zbiorników z odpadami może przysporzyć wielu problemów podczas podróży. Przed pierwszą podróżą naucz się jak podłączać wodę, kanalizację czy telewizję kablową. Naucz się korzystać ze stanowisk serwisowych.

6. Sprawdź zanim ruszysz

Czyli zanim opuścisz miejsce kempingowe zrób tzw. walk-around. Obejdź kamper czy przyczepę dookoła. Sprawdź czy markiza jest poprawnie złożona, węże kanalizacyjne i anteny schowane, otwory wentylacyjne i okna pozamykane, drzwi do szafek i lodówki zabezpieczone. Sprawdź kierunkowskazy, hamulce i światła.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię