Firmy, które oferują pracę zdalną i hybrydową

Praca w domu nadal jest popularnym wyborem wśród pracowników, nawet wtedy, kiedy firmy starają się zachęcić ludzi do powrotu do biura.

Ostatnie badania przeprowadzone przez firmę Microsoft, w których w okresie od stycznia do lutego przeprowadzono ankietę wśród 31 102 pracowników na całym świecie, wykazały, że 52% osób myśli o przejściu w tym roku na pracę zdalną lub hybrydową w pełnym wymiarze godzin, podobnie też coraz więcej firm ogłasza wymóg dotyczący powrotu do biura.

Aby pomóc ludziom znaleźć najlepsze możliwości pracy zdalnej i hybrydowej, FlexJobs zidentyfikowało 25 firm, które przeszły na stały elastyczny model pracy. Firmy te przyjęły zdalny model pracy oparty na zaufaniu. Pracownicy pracują w domu w pełnym wymiarze godzin lub wybierają, kiedy i jak dołączą do swojego zespołu w biurze. Według FlexJobs, sprzedaż, marketing i zarządzanie projektami należą do branż, które zatrudniają najwięcej osób w modelu hybrydowym w 2022 roku. Oto 10 firm, które przeszły na stały elastyczny model pracy i obecnie zatrudniają:

1. 3M

Branża: Produkcja

Plany pracy zdalnej: W październiku firma 3M ogłosiła model pracy hybrydowej o nazwie „Pracuj po swojemu”, który pozwala pracownikom wybrać, czy najlepsza dla nich będzie praca zdalna, przebywanie w biurze, czy połączenie obu tych rozwiązań.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: Inżynier oprogramowania, pisarz techniczny.

2. Atlassian

Branża: Technologia, oprogramowanie

Plany pracy zdalnej: producent oprogramowania powiedział w zeszłym roku, że pracownicy mogą „pracować z domu na zawsze”, ale pozostawia otwarte biura w San Francisco, Amsterdamie, Indiach, Japonii, na Filipinach i w Turcji, aby pracownicy mogli je odwiedzać według własnego uznania.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: analityk danych, kierownik ds. marketingu.

3. Coinbase

Branża: Kryptowaluta

Plany pracy zdalnej: Coinbase przeszedł na strukturę zdalną w maju 2020 r., 95% pracowników może wybrać pracę z domu, biura lub według harmonogramu hybrydowego, z wyjątkiem ról, które wymagają funkcji osobistych lub spotkań.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: badacz ds. marketingu, menedżer ds. partnerów technicznych — NFT.

4. Lyft

Branża: Transport

Plany pracy zdalnej: Lyft przyjął „w pełni elastyczną” przestrzeń roboczą, umożliwiającą „prawie wszystkim” pracownikom wybór miejsca zamieszkania i pracy, zgodnie z wpisem na blogu firmy. Niektóre stanowiska, takie jak mechanika serwisowa, nadal wymagają jednak pracy osobistej.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: rzecznik roszczeń, specjalista ds. obsługi klienta, specjalista ds. bezpieczeństwa i zgodności.

 

5. SAP

Branża: Technologia, oprogramowanie

Plany pracy zdalnej: model SAP „Pledge to Flex”, który firma uruchomiła w czerwcu ubiegłego roku, pozwala pracownikom wybierać między pracą zdalną, w biurze lub połączeniem obu.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: dyrektor ds. sprzedaży średniej wielkości, starszy menedżer ds. ryzyka stron trzecich.

6. Reddit

Branża: Media społecznościowe

Plany pracy zdalnej: Reddit przeszedł na stały model hybrydowy w październiku 2020 r., w którym pracownicy mogą pracować w dowolnym miejscu, z opcjami pracy w biurze.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: inżynier ds. prywatności; menedżer programu, moderator wydarzeń.

7. Spotify

Branża: muzyka, streaming

Plany pracy zdalnej: program Spotify „Pracuj z dowolnego miejsca” , który został uruchomiony w lutym 2021 r., oferuje pracownikom opcje zdalne i hybrydowe oraz pełną elastyczność, w tym ułatwienia w przeprowadzce (jeśli pracownik ma taką chęć). Na przykład: Spotify zaproponował, że wesprze finansowo pracowników, którzy przeniosą się do dzielnicy, która nie znajduje się w pobliżu biura Spotify.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: starszy pisarz UX, partner sukcesu platformy Enterprise.

8. Twitter

Branża: Media społecznościowe

Plany pracy zdalnej: Twitter ponownie otworzył swoje biura w marcu, ale nadal pozwala pracownikom decydować, gdzie i jak pracują, wliczając w to możliwość pracy zdalnej w pełnym wymiarze czasu.

Najnowsze oferty pracy zdalnej: Badania ilościowe pracowników, Inżynier bezpieczeństwa sieci personelu.

9. Vista

Branża: Marketing, projektowanie

Plany pracy zdalnej: W sierpniu 2020 r. Vista przeszła na stałą pracę zdalną przekształcając lokalizacje biurowe w „centra współpracy”, w których pracownicy mogą rezerwować biurka i spotykać się, aby w razie potrzeby pracować osobiście z innymi.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: kierownik projektu, dyrektor ds. różnorodności, równości i integracji.

10. HubSpot

Branża: Technologia

Plany pracy zdalnej: Pracownicy HubSpot mają trzy elastyczne opcje pracy: @office, co oznacza przychodzenie do biura 3 dni w tygodniu lub więcej; @flex, co oznacza przychodzenie do biura co najmniej 2 dni w tygodniu; lub @home, co oznacza pracę zdalną, zgodnie ze styczniowym ogłoszeniem firmy. Pracownicy mogą zmienić swój wybór raz w roku.

Ostatnie oferty pracy zdalnej: dyrektor artystyczny, menedżer ds. aplikacji.

Pandemia powiększyła zasoby finansowe miliarderów o 1,7 biliona dolarów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię