Wakacje – raj dla złodziei. Jak uniknąć przykrości?

Nadeszło długo wyczekiwane lato, a wraz z nim sezon urlopowy. Popularne wśród turystów miejsca i duża liczba ludzi, niestety przyciąga też złodziei. W tłumie łatwiej wyciągnąć portfel, porwać torebkę i zniknąć niezauważonym. Jak uniknąć takich przykrych wspomnień z wakacji? Przede wszystkim pamiętać o zasadzie – okazja czyni złodzieja.

Kieszonkowcy

To prawdziwe utrapienie plażowiczów i innych, którzy z różnych powodów znajdują się w tłumie. Od zatłoczonych pojazdów komunikacji miejskiej, po koncerty, czy wydarzenia sportowe – doliniarze są wszędzie. Najprostszą metodą na uniknięcie kontaktu z takimi ludzkimi pasożytami, jest unikanie tłumów. Jednak nie zawsze jest to możliwe.  Nigdy nie wolno nosić ważnych rzeczy w kieszeni zewnętrznej. Dokumenty klucze, pieniądze, najlepiej mieć schowane pod ubraniem, tak, żeby „przypadkowe” zderzenie z przechodniem nie skończyło się ich utratą. Torby, torebki, plecaki trzymać należy oburącz przed sobą. Złodzieje wybierają łatwe ofiary.

 

Kradzieże samochodów i ich okradanie

Zostawianie otwartego samochodu nie jest dobrym pomysłem, szczególnie, kiedy parkuje się w nieznanym miejscu, albo wygląda ono podejrzanie. Warto powściągnąć roztargnienie, wyjąć kluczyki ze stacyjki i sprawdzić, czy na pewno wszystkie zamki są zamknięte. Samochód należy parkować w miejscach dobrze widocznych z każdej strony. Ciemne uliczki prawie zawsze wróżą kłopoty.

Utrata bagażu podręcznego.

Wieszanie torby, czy plecaka na oparciu krzesła poczekalni, czy restauracji to doskonały pomysł. Podobnie zostawianie na plaży portfela, kluczyków do samochodu i pieniędzy przykrytych ręcznikiem. Złodzieje są bardzo wdzięcznie takim wczasowiczom i chętnie korzystają z udogodnień.  Jednak osoby nie pałające sympatią do bliźnich, którzy ich okradają, powinny jednak zachować środki ostrożności.

Zabezpieczyć można się na wiele sposobów. W handlu dostępne są portfele antykradzieżowe, zawsze dobrym pomysłem jest też etui na karty. W razie utraty gotówki, można się wspomóc kartami i odwrotnie. Przede wszystkim jednak, należy zachować zdrowy rozsądek i nie wyłączać myślenia.

Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię