Jak przechowywać awokado?

Ten popularny owoc dostępny jest w sklepach przez cały rok. Przechowywanie awokado zależy jego dojrzałości oraz formy. Dojrzałe awokado ustępuje po delikatnym naciśnięciu skórki owocu.

Dojrzały owoc ma kolor ciemnozielony, nawet lekko przechodzący w purpurę oraz nierówną skórkę.

Oto jak przechowywać awokado, aby przedłużyć jego czas spożycia:

1. Jeśli zakupione przez nas awokado nie jest w pełni dojrzałe najlepiej jest pozostawić je na blacie kuchennymi, aby dojrzało w temperaturze pokojowej.

2. Chłodzenie awokado spowalnia okres dojrzewania. Włóż awokado do lodówki jeśli nie jesteś jeszcze gotowych do jego spożycia.

3. Jeśli pozostawić niedojrzałe awokado w lodówce do czasu aż dojrzeje, jego smak i konsystencja mogą nie być najlepsze.

4. Jeśli twoje awokado jest dojrzałe, umieść całe, niepokrojone awokado w szczelnym pojemniku lub w szufladzie na warzywa i owoce w lodówce. Powinno zachować smak i konsystencje do dwóch tygodni.

5. Dodanie pestki awokado do guacamole nie zapobiegnie brązowieniu, odwleka je trochę w czasie.

6. Niedojrzałe awokado pozostawione na blacie kuchennym dojrzeje w ciągu 4 do 5 dni.

7. Pokrojone awokado zachowa dłużej świeżość jeśli skropisz je sokiem z cytryny lub limonki.

8. Pokrojone awokado również zachowa dłużej świeżość jeśli posmaruje połówki oliwą z oliwy i szczelnie zawiniesz plastikową folią i wstawisz do lodówki.

9. Awokado można mrozić, najlepiej w formie puree. Przełóż puree z awokado do torebki do zamrażalnika, wyciśnij całe powietrze. Przechowuj do pięciu miesięcy. Rozmrażaj w lodówce.

10. Połówki awokado możesz również przechowywać w miąższem do dołu w hermetycznym pojemniku w lodówce. W ten sposób ograniczasz dostęp powietrza.

11. Połówki awokado możesz zawinąć w folię plastikową i przechowywać w szufladach na warzywa i owoce.

Które zioła pasują do których potraw? Oto 18 doskonałych przykładów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię