Floryda – dramatyczna sytuacja dziewcząt

Słoneczny stan na południowym wschodzie USA, ulubione miejsce wycieczek wielu mieszkańców Stanów, okazuje się być bardzo trudnym miejscem do życia. Szczególnie, kiedy jest się dziewczynką, dziewczyną lub kobietą.

Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat zaaresztowano na Florydzie około 40 000 dziewczynek, które nie ukończyły jeszcze 17 lat. Zdecydowaną większość z nich z powodów pozaprzestępczych, przy czym najmłodsza ofiara systemowych represji miała …. sześć lat. Takie dane podaje raport opublikowany przez Delores Barr Weaver Policy Center w Jacksonville. Raport dający przerażający obraz sytuacji i systemowych opresji, jakim poddawane są nieletnie, ze względu na płeć.

Według danych z raportu, 12 000 z zatrzymanych dziewcząt trafiło do aresztu, 10 000 zostało objętych nadzorem kuratora, a 1 400 trafiło do aresztu domowego. Według autorów tak duże liczby wynikają z nadgorliwości systemu wobec dziewcząt, ponieważ aż dwie trzecie z nich zostało aresztowane pod zarzutem innym niż przestępstwo. W efekcie systemowego nastawienia ponad 60% dziewczynek deklaruje myśli samobójcze, co piąta została molestowana lub zgwałcona, a co ósma nie czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania.

 

„Bycie nastolatką wcale nie jest łatwe. Przeszłyśmy przez znacznie więcej niż ludzie myślą. Doświadczyłyśmy naprawdę złych rzeczy. Chcemy pokazać, że nie jest łatwo być nami. Nie jest łatwo być mną” – to słowa jednej z młodych mieszkanek Florydy cytowanych w raporcie Delores Barr Weaver Policy Center w Jacksonville.

Autorzy publikacji wskazują też, że dziewczęta na Florydzie traktowane są bardziej surowo niż ich męscy rówieśnicy. Za występki niebędące przestępstwem aż 66% z nich trafia do aresztu, podczas gry podobne wybryki kończą się dla chłopców zatrzymaniem tylko w 38%. Za dokonanie przestępstw aresztuje się 40% dziewcząt i 18% chłopców w podobnym wieku. Szczególnie narażone na represje są dziewczynki o ciemniejszym kolorze skóry.

Autorzy raportu kładą nacisk na konieczność reformy systemu sprawiedliwości dotyczącego osób nieletnich i organizację siatki wsparcia dla dzieci i młodzieży zagrożonych zejściem na złą drogę.

MT

Kawowy rarytas ma… nieciekawe pochodzenie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię