40 faktów z życia Madonny o których możecie nie wiedzieć

Madonna a tak naprawdę Madonna Louise Ciccone to znana wszystkim piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka, reżyserka, projektantka mody, pisarka, filantropka. To osoba o wielkiej charyzmie i talencie. To ikona popkultury znana z łamania wszelkich barier obyczajowych, którą trudno zapomnieć.

Przedstawiamy listę faktów z życia legendarnej piosenkarki.

1. Madonna Louise Ciccone urodziła się 16 sierpnia 1958 roku w Bay City w stanie Michigan. Kiedyś w ogólnokrajowej telewizji określiła swoje rodzinne miasto jako „śmierdzące, małe miasteczko w północnym Michigan”.

2. Madonna, jedno z sześciorga dzieci, nosi imię swojej matki, która zmarła na raka piersi, gdy przyszła supergwiazda miała zaledwie 5 lat. Aby odróżnić ją od matki, nazywano ją „Małą Nonni”.

3. Madonna otrzymała stypendium taneczne na University of Michigan.

4. W 1978 roku Madonna rzuciła studia i poleciała do Nowego Jorku, mając tylko 35 dolarów w kieszeni. (A przynajmniej tak głosi legenda. Według jej brata Christophera Ciccone, przybyła do Nowego Jorku ze sporą sumką i licznymi kontaktami).

5. Pierwszy singiel Madonny, „Everybody”, został wydany 6 października 1982 r. Jej debiutancki album „Madonna” został wydany w lipcu 1983 r., A jej pierwszy przebój „Borderline” w 1984 r.

6. Jej kultowy wygląd z lat 80 ( koronkowe koszulki, spódnice ze spodniami 3/4, kabaretki, mnóstwo bransoletek, krzyże) był w rzeczywistości dziełem stylistki i projektantki biżuterii Maripol.

7. Pierwsza rola filmowa Madonny była epizodyczna. Wystąpiła w filmie Vision Quest z 1985 roku jako piosenkarka klubowa.

8. Do dzisiaj wydała 14 albumów. Całkowita sprzedaż jej albumów zapewniła jej miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa zarówno jako najbardziej utytułowana solistka wszechczasów, jak i najlepiej sprzedająca artystka nagrywająca.

9. Madonna pojawiła się w 19 filmach w ciągu swojej kariery, z główną rolą w filmowej adaptacji musicalu Evita z 1996 roku, która przyniosła jej Złoty Glob dla najlepszej aktorki w musicalu lub komedii.

10. Madonna jest wegetarianką od 15 roku życia.

11. Cierpi na brontofobię, czyli strach przed piorunami i błyskawicami.

12. Była dwukrotnie mężatką. Jej pierwszym mężem był Sean Penn (1985-1989), drugim był brytyjski reżyser Guy Ritchi (2000-08).

13. Album True Blue był dedykowany pierwszemu mężowi.

14. Gwyneth Paltrow była druchną podczas szkockiego ślubu Madonny z Ritchie.

15. Madonna jest jedyną artystką, która wystąpiła w Live Aid w 1985, Live 8 w 2005 i Live Earth w 2007.

16. W 2003 roku opublikowała swoją pierwszą książkę dla dzieci, The English Roses. Od tego czasu opublikowała łącznie 10 książek.

17. Madonna ma sześcioro dzieci. Jej córka, Lourdes Maria Ciccone Leon, urodziła się w 1996 roku. Syn Rocco John Ritchie urodził się w 2000 roku, w 2006 roku adoptowala urodzonego w Malawai Davida Bandy, Chifundo „Mercy” Jamesa w 2009 roku i bliźniaczki Esther i Stella w 2017.

18. W 1989 roku podpisała umowę o wartości 5 milionów dolarów z Pepsi związaną z wydaniem jej teledysku „Like a Prayer”, ale po zamieszaniu wywołanym przez kontrowersyjny teledysk i bluźniercze katolickie obrazy, umowa została zerwana i reklama nigdy nawet nie została wyemitowana.

19. Podczas występu w 1994 roku w The Late Show z Davidem Lettermanem wypowiedziała słowo „f” 13 razy i wręczyła majtki gospodarzowi, prosząc go, by je powąchał. Odcinek ten został uznany za jeden z najbardziej wyciszonych pojedynczych odcinków w historii serii.

20. W 2010 roku, wraz z menadżerem Guyem Oseary i Markiem Mastrovem, założycielem i dyrektorem generalnym 24 Hour Fitness, Madonna zaryzykowała działalność w branży fitness ze swoją siecią klubów fitness o nazwie Hard Candy Fitness, nazwaną na cześć jej albumu Hard Candy z 2008 roku.

21. Nienawidzi koloru pomarańczowego.

22. Dzięki francusko-kanadyjskiemu pochodzeniu matki Madonna jest daleką krewną Celine Dion.

23. Jej pierwszą trasę koncertową supportował nikt inny jak The Beastie Boys.

24. Pierwszą piosenką, która wywarła na niej silne wrażenie, był utwór Nancy Sinatra „These Boots Are Made for Walkin”, który, jak powiedziała Time’owi w 1985 roku, podsumował jej własne „podejście do przejęcia władzy”.

25. W 2004 roku, po oddaniu się Kabale, przyjęła imię Estera, które po persku oznacza „gwiazdę”.

26. Główne inspiracje Madonny to Debbie Harry, Chrissie Hynde, Karen Carpenter, The Supremes i Led Zepplin.

27. W 2005 r. doznała pęknięcia trzech żeber, złamania obojczyka i ręki w wyniku upadku z konia przed jej domem w Londynie.

28. ​​Spośród 28 nominacji do nagrody Grammy Madonna zabrała do domu siedem trofeów.

29. Kiedyś umawiała się z Vanilla Ice, ale okazała się niesamowicie zazdrosna, dzwoniąc do niego w środku nocy, aby sprawdzić, czy ją zdradza. Związek trwał tylko osiem miesięcy.

30. Inni godni uwagi zalotnicy to: Warren Beatty, Tupac, Dennis Rodman, Lenny Kravitz, Jean-Michel Basquiat i – wierzcie lub nie – John F. Kennedy, Jr.

31. Przez lata nazwa domeny Madonna.com była używana przez firmę porno. W 2000 roku piosenkarka pozwała ich do sądu i odzyskała adres internetowy.

32. W 2017 roku otworzyła Mercy James Institute for Pediatric Surgery and Intensive Care w Blantyre w Malawi. Szpital otrzymał imię jej przybranej córki.

33. W swojej karierze Madonna ma dwa teledyski zakazane przez MTV: „Justify My Love” z lat 90. i „What It Feels Like for a Girl” z 2000 roku.

34. W 2007 roku, po ogłoszeniu odejścia z Warner Bros. Records, Madonna została pierwszą artystką, która podpisała kontrakt z Live Nation za 120 milionów dolarów na 10 lat.

35. W 2017 roku opuściła Nowy Jork i rozpoczęła nowy rozdział w życiu dla siebie i swojej rodziny jako mieszkańców Lizbony w Portugalii.

36. Madonna jest rekordzistką w dziedzinie zmian kostiumów w filmie, z imponującą liczbą 85 w Evita.

37. Na Broadwayu zadebiutowała w 1998 roku grając Karen w sztuce Davida Mameta Speed-the-Plough.

38. Jest najbogatszą artystką fonograficzną na świecie, z majątkiem netto szacowanym na około 800 milionów dolarów.

39. Posiada tytuł najwiekszej ilości zamówień biletów w przedsprzedaży w ciągu jednego dnia w iTunes dzięki umieszczeniu MDNA na listach przebojów w 50 krajach na całym świecie w 2012 roku.

40. W 2006 roku naukowcy nazwali „Madonna” gatunek mikroskopijnego organizmu żyjącego w wodzie zwanym inaczej „niedźwiedziem wodnym”. Niedźwiedź wodny jest w zasadzie niezwyciężony, może żyć ponad 120 lat bez jedzenia i wody, wytrzymując warunki, które zabiłyby większość innych żywych gatunków. Pasuje jak ulał, nieprawdaż?

I na koniec ciekawostka:

Madonna ma swoją linię kosmetyków, zobaczcie jak je reklamuje:)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię