10 najpopularniejszych ras psów w USA

Powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka jest twierdzeniem, z którym trudno się nie zgodzić. Zobaczcie jakie są najpopularniejsze rasy psów w USA.

1. Amerykański Pit Bull Terrier

Psy tej rasy są z reguły pogodne, wesołe oraz przywiązują się do właściciela. Nie należą one jednak do psów delikatnych – ciężko im zrozumieć, że wskakując z radości na człowieka mogą wyrządzić mu krzywdę. Rasa tych psów uchodzi za agresywną, warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie są agresywne w stosunku do ludzi lecz do innych zwierząt. Co więcej, staranne wychowanie właściciela oraz próby socjalizacji mogą pomóc w ograniczeniu agresji nawet w stosunku do zwierząt.
Amerykański Pit Bull Terrier

2. Cocker spaniel amerykański

Psy tej rasy są ruchliwe i pełne energii, ale nie sprawiają dużych trudności wychowawczych. Bez problemu mogą zostać same w domu, nie są lękliwe. W 1995 roku rasa ta uznawana była za jedną z najpopularniejszych ras w stanach zjednoczonych, natomiast dziś uchodzi za psa do towarzystwa. amerykańskie rasy psó

Cocker spaniel amerykański

3. Boston terier

Bostony są tolerancyjne i łagodne wobec dzieci. Bardzo łatwo aklimatyzują się do nowego otoczenia. Nie mają nadmiernej skłonności do szczekania. Są dobre dla otoczenia, jednak bezgranicznie oddają się jednemu właścicielowi.

4. Redbone coonhound

Te piękne, rude psiaki są stanowcze, ale mimo wszystko pogodne. Może być psim towarzyszem, ale świetnie sprawdza się również do polowań, np. na szopy. Odpowiednie podejście i wychowanie może sprawić, że będzie przyjaznym psem domowym.

Redbone coonhound

5. Owczarek australijski (amerykański typ)

Rasa tych psów nie sprawia problemów w kontakcie z innymi zwierzętami oraz dziećmi. Jednak, aby nie sprawiać problemów potrzebują dużo aktywności fizycznej oraz psychicznej. Przywiązują się do jednej rodziny i z reguły są nieufne wobec nieznajomych.

Owczarek australijski (amerykański typ)

6. Alaskan malamute

Psy te bardzo źle znoszą samotność, nie nadają się do rodzin, które mało czasu spędzają w domu. Jeśli zostaną same będą szukać sobie zajęcia niszcząc to co stanie im na drodze. Tresura tych psiaków wymaga czasu i cierpliwości, ponieważ są to psy bardzo uparte, dążące do niezależności.

7. Foxhound amerykański

Foxhound amerykański to rasa bardzo energiczna, psy mają silną potrzebę aktywności fizycznej.

Foxhound amerykański

8. Buldog amerykański

Rasa tych psów nie jest przeznaczona na wystawy, lepiej odnajdzie się wśród ludzi, np. na farmach jako pies obronny lub stróżujący.

Buldog amerykański

9. Akita amerykańska

Zdarza się, że Akity są agresywne wobec innych psów lecz z natury są one ciche i czujne. Potrzebują doświadczonego opiekuna, ponieważ są rasą psów niezależnych oraz nieufnych wobec obcych.

Akita amerykańska

10. Amerykański spaniel dowodny (American Water Spaniel)

Rasa psów bardzo rodzinnych, w stu procentach oddają się swoim właścicielom. W pełni akceptują dzieci. Nie wykazują agresji

Amerykański spaniel dowodny (American Water Spaniel)

14 dowodów na to, że twój pies jest najlepszym przyjacielem

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię