Najwyższa kobieta świata i jej amerykański sen

Najwyższą żyjącą kobietą na świecie jest Turczynka Rumeysa Gelgi mierząca 215,16 cm, co jest wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

25-latka pobiła również kolejne cztery rekordy: najdłuższe palce, największe ręce, najdłuższe plecy, a wcześniej posiadała także tytuł najwyższej nastolatki. Wzrost kobiety to wynik choroby – zespołu Weavera, który charakteryzuje się nadmiernym wzrostem, dysmorfią twarzy i niepełnosprawnością ruchową.

 

Mimo swojej niedoskonałości Rumeysa bardzo optymistycznie patrzy na świat, rozwija się i pragnie pomagać innym. W listopadzie tego roku, dziewczyna po raz pierwszy w życiu odbyła podróż samolotem, aby spełnić swój American Dream. Aby jej to umożliwić Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines przerobiły samolot usuwając siedzenia, tak aby komfortowo przewieźć wyjątkową pasażerkę. Obecnie Rumeysa zwiedza Stany Zjednoczone, gdzie rozgląda się za pracą, a jednocześnie edukuje innych na temat niepełnosprawności i opowiada o swojej chorobie.

Z uwagi na swoją niepełnosprawność kobieta przez większość czasu porusza się na wózku inwalidzkim, mimo to nie powstrzymuje jej to w osiąganiu swoich celów i realizacji marzeń. Dzięki wielkiemu wsparciu rodziców i fundacji Guinessa podbija świat, szuka wymarzonej pracy i wzbudza w ludziach podziw motywując ich do walki o swoje marzenia.

Jak sama mówi: „Chcę powiedzieć każdemu, kto zmaga się ze swoją odmiennością, nigdy, przenigdy się nie poddawaj i nigdy nie przestawaj wierzyć w siebie. Jestem pewna, że możesz coś zmienić na tym świecie”. Z takim nastawieniem pozostaje tylko czekać, aż spełni się jej amerykański sen.

Kobieta, która została faraonem – kim była Hatszepsut?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię