8 sposobów na rozwój i sukces w 2023 roku

Nowy rok sprzyja stawianiu przed sobą nowych zadań, celów i marzeń. Dla każdego sukces ma inne imię, ale niezależnie od tego czy szukamy sukcesu w życiu osobistym czy pracowniczym, rozwoju umysłowego czy finansowego poniższe sposoby pomogą nam w osiągnięciu sukcesu, spokoju i rozkwitu.

1. Zamknij stary rok

Dokumenty, rachunki, podatki. Nie zakończone sprawy, nie wyjaśnione sytuacje, nie odbyte rozmowy. Cokolwiek związane jest z 2022 rokiem i zajmuje twoje myśli oraz czas zakończ i zamknij jak najszybciej, abyś mógł rozpocząć kolejny rok.

2. Uporządkuj swoje myśli

Chaos rodzi chaos i dezorientację. Jeśli twoje myśli są nie poukładane nie będziesz w stanie podążać za celami i zadaniami. Twoje myśli muszą być uporządkowane, aby stać się produktywną osobą. Według ekspertów dezorganizacja umysłowa prowadzi do stresu, impulsywnych zachowań i braku rozwoju.

3. Spisz cele

Jeśli nie zrobiłeś tego w grudniu, styczeń jest perfekcyjnym miesiącem na przemyślenia nie tylko nad ostatnim rokiem, ale również nad celami i decyzjami na kolejne 12 miesięcy. Pomyśl co chciałbyś w tym roku osiągnąć i gdzie widzisz siebie i swoje życie w grudniu tego roku. Spisz każde dążenie, cel, zadanie, a nawet przyjemności takie jak podróże.

4. SMART

Pamiętaj, że za każdym celem stoi plan. Bez planu twoje cele są tylko myślami, chęciami, życzeniami. Według ogólnie przyjętej zasady cele powinny być  S – specific, M- measurable, A – achievable, R-relevant, T – time bound. Czyli każdy nasz cel powinien być skonkretyzowany, mierzalny, osiągalny, istotny i określony w czasie, aby doszło do jego realizacji.

5. SSC

Po sprecyzowaniu swoich celów i drogi do ich osiągnięcia po kilku miesiąca wróć do listy i przyjrzyj się im ponownie. Eksperci zalecają wprowadzenie techniki SSC – Start, Stop, Continue, czyli Zacznij, Przestań, Kontynuuj. Technika ta sprowadza się do sprawdzenia listy pod kątem: Zacznij – co muszę zacząć, aby osiągnąć cel; Przestań – co muszę przestać robić, aby osiągnąć cel; Kontynuuj – co muszę kontynuować, żeby osiągnąć cel.

6. Praktykuj uważność

Skup się na swoim wnętrzu. Ulepszaj i polepszaj je. Kultywuj spokój, szczęście, równowagę i pozytywizm.

7. Twórz nawyki, które cię uszczęśliwiają

Twoje codzienne nawyki mogą cię zachęcać do pozytywnego lub negatywnego myślenia. Mogą budować lub stresować. Każdego dnia wykonuj czynności, które cię uszczęśliwiają i inspiruje oraz myśl pozytywnie.

8. Ufaj sobie i swoim zdolnościom

Kieruj się intuicją. Ufaj swoim zdolnościom, umiejętnościom i potrzebom. Poznaj swoje dobre i złe strony. Wierz w siebie.

Przepowiednie Nostradamusa na rok 2023. Niektóre przerażają, inne dają nadzieję

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię