Najpopularniejsze teorie spiskowe Ameryki

W całych Stanach Zjednoczonych są dziesiątki jeśli nie setki osób którzy wierzą, że rząd, duże firmy i tajne organizacje ukrywają prawdę dotyczącą wielu zdarzeń przed opinią publiczną. Ci wyznawcy teorii spiskowych usiłują odkryć „prawdę” kryjącą się za niektórymi wydarzeniami.

Oto najsłynniejsze teorie spiskowe popierane przez dużą rzeszę mieszkańców USA:

1. Roswell w Nowym Meksyku

4 lipca 1947 roku Mac Brazel wyszedł na swoje pastwisko w Roswell w stanie Nowy Meksyk i znalazł kilka niezwykłych przedmiotów, w tym metalowe patyki, reflektory z folii i skrawki papieru. Zadzwonił do miejscowego szeryfa, któremu opowiedział o niezwykłym znalezisku. Szeryf po wstępnych oględzinach wezwał Siły Powietrzne Armii Roswell. Ci szybko pozbierali znalezione przedmioty i wywieźli je opancerzonymi ciężarówkami. Kilka dni później Roswell Daily Record opublikował artykuł zatytułowany „RAAF przechwytuje latający spodek na ranczo w regionie Roswell”. Więcej informacji zwolennicy teorii spiskowych nie potrzebowali. Do dzisiaj wielu uważa, że fragmenty znalezione na terenie pastwiska pochodziły z rozbitego statku kosmicznego, mimo że urzędnicy twierdzili, że pochodziły one z pękniętego balonu meteorologicznego. Po latach rząd amerykański twierdził, że obiekty były częścią tajnego projektu wojskowego o nazwie Projekt Mogul, który miał na celu podsłuchiwanie Związku Radzieckiego.

2. Area 51

Słynny obszar 51 na pustyni w stanie Nevada to instalacja wojskowa w obszarze operacji wojskowych Nellis – Nellis Military Operations Area. Jednak niektórzy uważają, że na terenie Area 51 prowadzone są badania i eksperymenty na kosmitach i ich statkach kosmicznych. A wszystko to za sprawą dwóch wydarzeń. Po pierwsze baza szybko stała się znana jako najbardziej tajne miejsce wojskowe na świecie, ponieważ nie istnieje na żadnej mapie ani w witrynie rządowej, co doprowadziło wielu do tworzenia teorii spiskowych. Po drugie wielu wierzy, że w 1947 roku w pobliżu Roswell w Nowym Meksyku rozbił się statek kosmiczny i właśnie z tego rozbitego statku uratowano kosmitów, na których do dzisiaj wykonywane są eksperymenty w Area 51.

 

3. Lądowanie na księżycu

Pomimo ogromnej ilości dowodów, próbek pyłu i skał oraz nagrań nadal duży procent Amerykanów uważa, że astronauci Apollo 11 nigdy nie wylądowali na Księżycu w 1969 roku. Według nich winą za tę teorię spiskową można obarczyć brak gwiazd w tle Księżyca. Spiskowcy twierdzą, że astronauci najprawdopodobniej nakręcili film z lądowania na terenie Area 51 lub w Hollywood, na jednym z planów filmowych Stanleya Kubricka.

4. Morderstwo Martina Luthera Kinga Jr.

www.whitehouse.gov

4 kwietnia 1968 roku Martin Luther King Jr. wyszedł balkon w motelu Lorraine w Memphis w stanie Tennessee i został zastrzelony. King, ówczesny lider praw obywatelskich zmarł w szpitalu w Memphis w wieku 39 lat. Zabójca, James Earl Ray, został złapany i rok później przyznał się do winy. Jednak wiele osób, w tym dzieci Kinga, nie wierzą, że Ray działał sam. Niektórzy uważają, że FBI lub Ku Klux Klan były zaangażowane w zabójstwo, a Ray został zmuszony do przyznania się do winy. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych trzykrotnie badał tę sprawę dochodząc do wniosku, że mógł istnieć szerszy spisek, ale nie ma dowodów na jego poparcie.

5. Zabójstwo Prezydenta Kennedy’ego

22 listopada 1963 roku prezydent John F. Kennedy podczas przejazdu autem po Dallas w Teksasie został postrzelony dwiema kulami. Zmarł w wieku 46 lat. Lee Harvey Oswald został aresztowany za zabójstwo prezydenta, a dwa dni później Oswald został zabity podczas transmisji telewizyjnej. Specjalnie powołana Komisja Warrena do zbadania wydarzeń stwierdziła, że Oswald działał sam. Wielu jednak uważa, że agencja CIA chciała pozbyć się prezydenta z powodu jego reakcji na komunizm i inwazję w Zatoce Świń. Inni uważają, że w zabójstwie była zaangażowana mafia, Kuba lub Związek Radziecki.

6. Bigfoot czyli Wielka Stopa

W całych Stanach Zjednoczonych ludzie stają oko w oko z Bigfoot. Podobno najłatwiej jest go spotkać w stanie Waszyngton. Niektórzy uważają, że jest to mordercza bestia, której należy się bać, a inni, że jest to nieszkodliwa istota, która boi się innych. Kolejne teorie twierdzą, że Wielka Stopa jest spokrewniona z ludźmi, ponieważ chodzi na dwóch nogach, podczas gdy inni uważają, że jest to istota pozaziemska.

7. Mattress Firm

Zwolennicy teorii spiskowych dopatrzyli się dziwnego trendu otwierania nowych sklepów Mattress Firm na terenie Illinois, zwłaszcza w okolicach Chicago. Te sklepy z materacami wyrastają jak grzyby po deszczu na każdym rogu ulicy w Chicago i okolicach. Zaniepokojeni spiskowcy stwierdzili, że powodu jest jeden: pranie brudnych pieniędzy.

8. Ośrodek badawczy na Alasce to laboratorium kontroli umysłu

Na Alasce znajduje się ośrodek badań zorzy polarnej o wysokiej częstotliwości, który pomaga naukowcom badać najdalsze odległości w atmosferze. Obiekt znajduje się na 33 akrach ziemi i posiada ponad 180 anten. Anteny gromadzą dane o zorzy polarnej, falach radiowych i innych zjawiskach atmosferycznych. Ale niektórzy uważają, że anteny są eksperymentalną bronią, która może kontrolować ludzkie umysły.

 

9. Reptalianie

Są wśród nas. Pijące krew, zjadające ludzkie ciało, przywdziewające ludzki kształt pozaziemskie gady. W swoich małych, zimnokrwistych główkach mają tylko jeden cel: zniewolenie rasy ludzkiej. Według szeregu teorii spiskowych do reptalian należą prezydenci, szefowie ogromnych korporacji, nawet kochani przez nas aktorzy, zdobywcy Oscara, zdobywcy nagrody Grammy. Są odpowiedzialni za Holokaust, zamachy bombowe w Oklahoma City i ataki z 11 września.

Tak przynajmniej twierdzi były dziennikarz sportowy stacji BBC, David Icke, który stał się sławny w 1998 roku po opublikowaniu swojej pierwszej książki, The Biggest Secret, która zawierała wywiady z dwoma Brytyjczykami twierdzącymi że członkowie rodziny królewskiej to nic innego jak gady w koronach. Teoretyk spiskowy i filozof New Age, przez jakiś czas nosił tylko turkus i nalegał, by nazywano go Synem Boga, mówi, że te „Annunaki” (gady) kontrolują ludzkość od czasów starożytnych; zaliczają się do nich królowa Elżbieta, George W. Bush, Henry Kissinger, Bill i Hillary Clinton oraz Bob Hope. Wkraczając na terytorium innych teoretyków spiskowych, Icke twierdził nawet, że jaszczury stoją za tajnymi stowarzyszeniami, takimi jak masoni i iluminaci.

Ile w tym wszystkim prawdy? Ocenę pozostawiamy Wam.

ZSS

6 kroków do znalezienia tanich lotów

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię