9 najtańszych miejsc w USA dla emeryta ze stałym dochodem

miasta w USA

Jak podaje Social Security Administration  średnia wysokość emerytury wynosi 1703,98 USD na miesiąc. Oznacza to, że emeryt utrzymujący się tylko ze świadczeń z ubezpieczeń społecznych otrzyma 20 447,76 USD na rok.

Rosnące koszty życia, ubezpieczenia zdrowotnego, ceny leków, inflacja sprawiają, że coraz większa rzesza emerytów ma problemy z przeżyciem do „pierwszego”.

Analitycy strony Gobanking na podstawie danych wielu urzędów skompilowali listę najlepszych miejsc  do zamieszkania w USA dla emeryta ze stałym dochodem. Oto dziewięć z nich:

1. Huber Heights, Ohio

Huber Heights średni koszt życia jest prawie o 16 procent niższy niż średnia krajowa. Zillow podaje, że średnie ceny domów wynoszą 167 425 USD, a miesięczne koszty wynajmu 2-sypialniowego mieszkania około 1050 USD.

 

2. Bossier City , Luizjana

Średnia wartość domu w Bossier City wynosi poniżej 200 000 USD, co czyni go jednym z najlepszych miejsc do życia ze stałym dochodem. A średni miesięczny koszt życia na jedną osobę – 1630 USD, uwzględniając koszty mieszkania, świadczeń, mediów, transportu i żywności.

9 najtańszych miejsc w USA dla emeryta

3. Manhattan, Kansas

Wydatki mieszkaniowe są o 17% niższe od średniej krajowej, a ceny mediów o 1% niższe od średniej krajowej. Wydatki na transport, takie jak bilety autobusowe i ceny paliwa, są o 2% niższe niż średnia krajowa. Średnia wartość domu wynosi 242 257 USD, a średni czynsz 1220 USD.

4. San Angelo, Teksas

Kupujący domy o stałym dochodzie mogą skorzystać na stosunkowo stabilnym rynku mieszkaniowym w San Angelo, gdzie średnia cena domów plasuje się na 189 987 USD. Średni koszt życia jest niższy o 3% od średniej krajowej.

5. Stillwater, Oklahoma

W tym miejscu w Oklahomie wszystko jest tańsze niż średnia krajowa. Domy o 23%, świadczenia – 6%, żywność – 8%, a ogólna średnia o 10% niższa od krajowej.

6. Cloud, Minesota

W St. Cloud życie jest stosunkowo tanie. Nieruchomości kosztują o 23% mniej niż średnia krajowa, transport o 3%, ale żywność jest o 10% droższa od średniej krajowej.

7. Beaumont, Teksas

Ceny domów i czynszów w Beaumont są znacznie niższe od mediany krajowej. Średnia wartość domu w mieście wynosi 146 934 dolarów, a czynsz wynosi 1331 USD. Media są o 2% droższe niż średnia krajowa.

seniorzy pieniadze

8. Hagerstown, Maryland

Hagerstown jest tańsze do zamieszkania niż inne miejsca w kraju. Średnia cena nieruchomości wynosi 248 000 USD. Transport i koszty medyczne są poniższej średniej krajowej, ale żywność jest o 4% wyższa niż średnia.

9. Connersville, Indiana

Connersville uzyskało wynik 66,2 na 100 (średnia krajowa), co oznacza, że koszt życia tam jest dużo niższy od średniej w USA. Wynajem 2-sypialniowego mieszkania wynosi 920 USD. Ceny żywności, transportu, świadczeń, mediów, leków są poniższej średniej krajowej. Ogólnie życie w Connersville otrzymało wynik 69 na 100, czyli poniżej średniej krajowej.

Skuteczne strategie oszczędzania na emeryturę

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię