Amazon tworzy „Netflix” dla gier

Amazon ogłosił, że planuje uruchomić usługę subskrypcji gier wideo online. Kierujący koncernem Jeff Bezos liczy, że taki swoisty Netflix dla graczy będzie stanowił przeciwwagę dla podobnych usług Microsoftu (xCloud) i Google (Stadia).

Mowa o projekcie Luna, platformie gier w chmurze, która umożliwi granie w gry w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu. Świetną opcją jest na przykład posiadanie gamepada za którego trzeba będzie zapłacić 49,99 dol

Według zapowiedzi, nowa usługa Amazonu zostanie uruchomiona na terenie USA już w październiku. Najtańszy abonament będzie kosztować 5,99 dolarów miesięcznie. W pierwszej odsłonie Luna działać będzie na komputerach (Mac i PC), telewizorach z Fire TV i urządzeniach z systemem operacyjnym iOS (iPhone’y i iPady). Kierujący projektem Luna Marc Whitten zapewnia, że w ciągu zaledwie kilku tygodni od startu z Luny skorzystają również użytkownicy Androida.

Na początek w bibliotece dostępnych będzie ponad setka gier, w tym takie tytuły, jak:

  • „Resident Evil 7”,
  • „A Plague Tale: Innocence”,
  • „Grid”,
  • „Metro Exodus”,
  • „Brothers: A Tale of Two Sons”.

Amazon obiecuje streaming w 1080p/60FPS, a w przyszłości wsparcie dla 4K. W ofercie pojawi się też specjalny kontroler, z wbudowanymi funkcjonalnościami asystenta głosowego (Alexa).

ZSS, Amazon

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię