To, czego możecie nie wiedzieć o stanie Missouri

To, że największym miastem Missouri jest Kansas City, a przez stan przepływają dwie wielkie rzeki Missisipi i Missouri, wie każdy. Ale czy wiecie też, że….

1. Słowo “Missouri” oznacza “ludzi z drewnianymi kajakami” lub “ludzi z wielkimi kajakami”, a stan został nazwany na część rdzennych mieszkańców – Indian z plemienia Siuksów?

2. Najczęściej odwiedzanymi miejscami w całym stanie są:

Gateway Arch

  • Branson Strip
  • Forest Park
  • Wilson’s Creek National Battlefield
  • National World War I Museum and Memorial?

3. Kansas City ma największą w Ameryce liczbę fontann? Na całym świecie ustępuje jedynie Rzymowi?

4. The Gateway Arch w St. Louis jest najwyższym wykonanym przez człowieka pomnikiem narodowym w Stanach Zjednoczonych? Stoi na wysokości 630 stóp!

5. Uważane za ojczyznę barbecue, Kansas City może poszczycić się ponad 100 restauracjami BBQ. Miasto jest gospodarzem jednej z największych imprez barbecue – American Royal BBQ – trwającym od września do listopada?

6. Missouri nazywane jest także “The Cave State” a to dlatego, że w stanie znajduje się ponad 6000 znanych jaskiń?

7. To właśnie w Missouri wynaleziono rożek do lodów? W roku 1904,. w czasie targów w St. Louis, sprzedawcy lodów skończyły się kubeczki. O pomoc poprosił sprzedawcę gofrów i tak, ze zwiniętych gofrów powstał prototyp przyszłego wafelka.

8. Cztery z największych trzęsień ziemi w historii Ameryki Północnej miały miejsce w New Madrid w stanie Missouri między grudniem 1811 a lutym 1812 roku?  Miały one magnitudę 8,0.

9. Tornado Tri-State, które uderzyło 18 marca 1925 roku, zabiło 695 osób, raniło 2027 osób i zburzyło około 15 000 domów?. Ucierpiały stany Missouri, Illinois i Indianie. Annapolis w Missouri, zostało zniszczone w 90 procentach.

10. Stan Missouri był pierwszym, który  w wyniku wojny secesyjnej, w  roku 1865 przywrócił wolność wszystkim niewolnikom?

11. Union Station – drugi co do wielkości działający dworzec kolejowy w USA za terminalem Grand Central znajduje się w Kansas City w Missouri? Został zbudowany w 1914 r

MT

Kraje oferujące specjalne wizy dla emerytów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię