Bolesne zajady – jak sobie z nimi radzić

Nadciągająca jesień niesie ze sobą nie tylko złote liście i romantyczne zachody słońca. Wraz z obniżającą się temperaturą i coraz krótszymi dniami nadciągają też różnorakie infekcje i inne dolegliwości, wywołane zubożeniem diety.

Z końcem lata, bowiem, wzrasta zainteresowanie przetworzoną żywnością, a stąd już prosta droga do problemów ze zdrowiem. Pół biedy, kiedy są one jedynie drobną niedogodnością – jak pękające boleśnie kąciki ust.

 

Pomijając urazy mechaniczne, czy pierzchnięcie po oblizywaniu ust na mrozie i wietrze, tworzenie się zajadów to jeden z objawów niedoborów witamin z grupy B. Na szczęście można temu łatwo zaradzić przyjmując preparat B Compositum, dostępny w aptekach bez recepty, a także smarując miejsce chorobowo zmienione wazeliną, która przyspieszy gojenie Jednak, żeby zapobiec powstawaniu ten nieprzyjemnej zmiany warto wprowadzić do diety produkty, które są bogate w witaminy B.

 

Należą do nich, między innymi produkty pełnoziarniste, kasza gryczana, zielone warzywa liściaste, a także jajka, chude mięso i produkty mleczne. Niedobory, poza powstawaniem zajadów objawiają się też przewlekłym zmęczeniem, problemami z koncentracją i snem.  Te ostatnie w konsekwencji mogą prowadzić do poważniejszych zaburzeń.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię